Google od środka: nieustanne innowacje

Pracownicy Google rozwijają wyszukiwarkę nieustannie, dokonując zmian w algorytmie nawet dwa razy dziennie. Zmiany są konieczne, aby sprostać rosnącej fali unikalnych zapytań, których w ciągu ostatnich 9 lat było 450 miliardów. Wszystkie dowiedzieliśmy się dzięki filmowi, który korporacja umieściła na YouTube.
Google od środka Aby sprostać wymaganiom internautów, wyszukiwarka musi być cały czas ulepszana. Pracownicy Google rozwijają wyszukiwarkę nieustannie, dokonując zmian w algorytmie nawet dwa razy dziennie. Zmiany są konieczne, aby sprostać rosnącej fali unikalnych zapytań, których w ciągu ostatnich 9 lat było 450 miliardów. Wszystkie dowiedzieliśmy się dzięki filmowi, który korporacja umieściła na YouTube. Jednym z przykładów funkcji, którą stale rozwija Google są sugestie wyników. Pewność, że zapytanie wpisane z literówką skojarzone zostało z prawidłową odpowiedzią uzyskuje się dopiero jeśli pięćdziesięciu innych użytkowników potwierdzi, że sugestia Google jest tym, czego naprawdę szukali. Samo zbieranie danych jednak nie wystarcza - niezbędne są eksperymenty przeprowadzane przez programistów, tylko w 2010 roku było ich ponad 20 tys. Część ruchu kierowanego do serwerów Google jest wpuszczana do wirtualnej "piaskownicy". W Sandboxie testuje się praktyczne działanie przeprowadzonych w algorytmie Google zmian. Jeśli się sprawdzają - trafiają do niego na stałe. Tylko w zeszłym roku takich zmian było 500, wyszukiwarka zmienia się więc dosłownie każdego dnia. Rezultaty prac równie nieustannie analizowane przez wyspecjalizowanych pracowników, których jedynym zadaniem jest wybrać spośród kilku rozwiązań najbardziej efektywne.

Jednym z przykładów funkcji, którą stale rozwija Google są sugestie wyników. Pewność, że zapytanie wpisane z literówką skojarzone zostało z prawidłową odpowiedzią uzyskuje się dopiero jeśli pięćdziesięciu innych użytkowników potwierdzi, że sugestia Google jest tym, czego naprawdę szukali.

Samo zbieranie danych jednak nie wystarcza - niezbędne są eksperymenty przeprowadzane przez programistów, tylko w 2010 roku było ich ponad 20 tys. Część ruchu kierowanego do serwerów Google jest wpuszczana do wirtualnej "piaskownicy". W Sandboxie testuje się praktyczne działanie przeprowadzonych w algorytmie Google zmian. Jeśli się sprawdzają - trafiają do niego na stałe.

Tylko w zeszłym roku takich zmian było 500, wyszukiwarka zmienia się więc dosłownie każdego dnia. Rezultaty prac równie nieustannie analizowane przez wyspecjalizowanych pracowników, których jedynym zadaniem jest wybrać spośród kilku rozwiązań najbardziej efektywne.

Więcej szczegółów o tym co dzieje się wewnątrz Google możecie poznać dzięki poniższemu filmowi.


[ za businessinsider.com ]