Będzie wspólny system operacyjny Samsunga i Intela

Koreańska firma chce połączyć bada OS z projektem amerykańskiego giganta - Tizen. Prace już ruszyły. Samsung zapowiedział stworzenie smartfonów pod ten system.

Informacja jest pewna, bo podał ją wiceprezes Samunga Tae-Jin Kang. To jednak sensacja, bo bada OS był dla Samsunga ważnym systemem. Wyposażone w niego smartfony z serii wave sprzedawały się bardzo dobrze. System bada był do tego zabezpieczeniem przed skutkami ewentualnych porażek w prawnej wojnie z Apple, która może wpłynąć na sprzedaż androidowych Galaxy.

Według wiceprezesa Samsunga wspólne prace z Intelem już się rozpoczęły. Firma planuje zresztą wprowadzenie jednego albo dwóch smartfonów z systemem Tizen na rynek w 2012 roku. Ponieważ Tizen, tak jak bada, jest systemem linuksowym, więc aplikacje stworzone pod bada będą kompatybilne z nowym systemem.

Tizen to system, który jest tworzony na gruzach powszechnie chwalonego MeeGo.

Więcej o:
Komentarze (8)
Będzie wspólny system operacyjny Samsunga i Intela
Zaloguj się
 • freejazzy

  Oceniono 1 raz 1

  MeeGo nie tylko jest powszechnie chwalony ale również jest systemem, którym mocno zaopiekowali się developerzy. Po 3 miesiącach od premiery Nokii N9 - na razie jedynego komercyjnego przedstawiciela z zainstalowanym MeeGo Harmattan na pokładzie - liczba aplikacji (nowych a także portów z innych systemów opartych o Qt4) przekroczyła 1000. I ciągle rośnie.

 • jinxxx11

  Oceniono 1 raz 1

  Z tymi smartfonami to lepiej uważać. Można się przez nie zawału dorobić... o.O
  technation.pl/2012/01/16/smartfony-stresuja-uzytkownikow/

 • asmok6

  0

  To jest dobra wiadomość :)

 • arkadius.muhomory

  0

  to bardzo przemyślania strategia marketingowa, brawo; Samsung wie, że musi wyrwać się ze szponów Androida, a Intel chce wrócić do łask i przestać być kojarzony jedynie z PC (wszak teraz sprzedaje się więcej smartfonów niż PC)

 • rabbinhood

  0

  Drodzy Państwo tak naprawdę to WY decydujecie który system zdominuje rynek, poprzez swoją decyzje zakupu. Jak dla mnie Tizen to jest to.

 • ziomys78

  0

  Aplikacje będą chodzić na Badzie jak i na Tizenie i pewnie na tym skończy się integracja obu platform ,bo prawdopodobnie nadal obie będą działać na smartfonach Samsunga , a firma ta chce się ubezpieczyć mnogością platform w wypadku kłopotów z Androidem po tym jak Google przejął Motorolę . Niby producent Androida ma nie faworyzować Motek ale wiele wskazuje na to , że Motorola będzie najlepiej dopasowana do Androida a seria Nexus być może będzie produkowana przez Motorolę a nie Samsunga czy HTC .

 • artus

  0

  "Tizen, tak jak bada, jest systemem linuksowym, więc aplikacje stworzone pod bada będą kompatybilne z nowym systemem."

  Tak, to po prostu jest oczywista oczywistość. Tzn. że na Androidzie też będą działać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX