Komunistyczny tablet dla bogatych

Za cenę trzech iPadów patriotycznie nastawiony działacz Chińskiej Partii Komunistycznej może kupić sobie specjalny tablet. RedPad ma nawet specjalne prorządowe aplikacje!

Tablet produkuje firma Hongpaiyihao - podobno nazwa oznacza czerwona grupa numer jeden. Grupa docelowa została dobrze wybrana. Są zainstalowane prorządowe i patriotyczne aplikacje, w tym serwis Czerwony Mikroblog, coś w rodzaju rządowego Twittera. Do tego subskrypcja rządowych gazet i dostęp do niektórych informacji o decyzjach władz Chin.

Hmm, być może skusi to działaczy partii komunistycznej, ale normalny użytkownik zapyta jeszcze o detale techniczne. A tu w środku Tegra 2, 5-megapiskelowa kamerka i 16 GB pamięci. Tablet pracuje pod Androidem 3,2. Jest wyświetlacz 9,7 cala, ale co do jego rozdzielczości producent podaje sprzeczne dane: 1024x768 oraz 1280x800. A przy okazji - najlepsza jest cena - około 1,5 tys. dolarów (ponad 5 tys. złotych). W Chinach za tę cenę można kupić trzy iPady.

Dobrze, że w Polsce pożegnaliśmy się już komunizmem i możemy kupować fajniejsze urządzenia. Chińscy towarzysze też powinni wybrać coś innego. Albo poczekać na wynalazki koreańskiego Samsunga. Może i kapitalistyczne, ale jakie fajne!