Wyślij film na YouTube, a możesz trafić na Festiwal Filmowy do Wenecji

15 minut - słowem - kwadrans może cię zawieść do Wenecji. YouTube organizuje konkurs, którego główną nagrodą jest nie tyle wyjazd do samego miasta, ale także udział w festiwalu filmowym.
Konkurs YouTube Wyślij film na YouTube, a możesz trafić na Festiwal Filmowy w Wenecji. YouTube organizuje konkurs, którego główną nagrodą jest nie tyle wyjazd do Wenecji, ale także udział w tamtejszym festiwalu filmowym. Projekt rusza 2 lutego 2012. Wystarczy w 15-minutowym filmie opowiedzieć jakąś historię - dowolną - i umieścić zmontowany materiał na specjalnym kanale YouTube. W ramach konkursu na poszczególne prace będą oddawać głosy użytkownicy. Zwycięzca dostanie możliwość uczestniczenia w Weneckim Festiwalu Filmowym, ale także otrzyma 500 tysięcy dolarów i wsparcie ekipy filmowej Ridleya Scotta. Wszystko po to, by, jak twierdzi przedstawiciel YouTube, profesjonalnie zrealizować pomysł na film laureata. Podczas weneckiego festiwalu wyświetlone zostaną filmy dziesięciu finalistów. Spośród nich Ridley Scott wraz z szerszym jury wybierze tego jedynego szczęśliwca. Więcej informacji na oficjalnej stronie projektu: https://www.youtube.com/yourfilmfestival. Zgłoszenia przyjmowane są do końca marca.

Projekt rusza 2 lutego 2012. Wystarczy w 15 minutowym filmie opowiedzieć jakąś historię - dowolną - i umieścić zmontowany materiał na specjalnym kanale YouTube. W ramach konkursu na poszczególne prace głosować będą użytkownicy. Zwycięzca dostanie możliwość uczestniczenia w Weneckim Festiwalu Filmowym, ale także otrzyma 500 tysięcy dolarów i wsparcie ekipy filmowej Ridleya Scotta. Wszystko po to, jak twierdzi przedstawiciel YouTube, żeby profesjonalnie zrealizować pomysł na film laureata.

Zawsze wierzyłeś/aś, że masz talent do opowiadania historii? Czas zmierzyć się z życiem. Podczas weneckiego festiwalu wyświetlone zostaną filmy aż dziesięciu finalistów. Spośród nich Ridley Scott wraz z szerszym jury wybierze tego jedynego szczęśliwca.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie projektu.

Warto spróbować. Zgłoszenia przyjmowane są do końca marca.