Microsoft zarabia 20-30 dolarów na każdym smartfonie z Windows Phone

Całkiem niedawno koncern ZTE ogłosił wprowadzenie na rynek nowego modelu telefonu z systemem WP7 - ZTE Tania. To jednak najmniej interesujący element informacji, którą firma podała do publicznej wiadomości.

Santiago Sierra, jeden z managerów ZTE zdradził magazynowi TrustedReports, że koncern za każdą licencję systemu Windows Phone 7 musi zapłacić Microsoftowi od 20 do 30 dolarów. Sprawa jest o tyle ciekawa, że HTC i Samsung sugerowało wcześniej, że płaci połowę wspomnianej przez ZTE stawki.

Serwis The Verge całkiem słusznie zastanawia się, czy nastąpił błąd w komunikacji, czy też producenci płacą za licencję znacznie więcej, niż dotychczas przyznawali. Jest oczywiście także i trzecia możliwość. Microsoft może nie traktować wszystkich całkiem równo. Opłata licencyjna może na przykład zależeć od wolumenu sprzedaży lub innych czynników, które nie zostały podane do publicznej wiadomości.

Co ciekawe, Windows Phone 7 to nie jedyny system operacyjny z którego sprzedaży Microsoft pobiera opłaty. Jak wiadomo, w ramach licencji koncern uzyskuje pieniądze z każdego sprzedanego urządzenia opartego na Androidzie. W przypadku HTC jest to, na przykład, kwota 5 dolarów.

Więcej o:
Komentarze (2)
Microsoft zarabia 20-30 dolarów na każdym smartfonie z Windows Phone
Zaloguj się
  • witkowski.architekt

    0

    Na mnie już nie zarobi - ani HTC ani Microsoft. Po tym jak pokazali jak traktują użytkowników z Windows Mobile 6.5 Prof mam już po dziurki w nosie obu tych firm. Te systemu po zaledwie kilku latach po trochu przestają działać a serwis producenta się na problemy wypina. HTC i Microsoftowi dziękujemy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX