Windows 7 rządzi i dzieli na rynku systemów operacyjnych

Ostatnie dane dotyczące sprzedaży platformy Microsoftu dobitnie to potwierdzają.
Windows 7 rządzi i dzieli Microsoft wciąż rządzi i dzieli na rynku systemów operacyjnych. W kwietniu "siódemka" rozeszła się w liczbie 350 milionów sztuk. Najnowszy raport Microsoftu, obejmujący IV kwartał 2011 roku, wskazuje na 525 milionów sprzedanych licencji. Wzrost w trakcie 8 miesięcy jest zatem znaczący i najbardziej dynamiczny od momentu premiery W7. Wynik robi jeszcze większe wrażenie, gdy weźmiemy pod uwagę sprzedaż innych systemów od października 2009 roku (miesiąca debiutu "siódemki"). Jak czytamy w raporcie giganta z Redmond, przez te ponad 3 lata sprzedano ok. 250 mln urządzeń z iOS, tyle samo sprzętów działających na Androidzie oraz 35 mln Maców; łącznie 535 milionów sztuk. Trudno oczywiście porównywać Windowsa 7, który instalowany jest na niemal każdym komputerze stacjonarnym i laptopie, do systemów z urządzeń mobilnych, w każdym razie Microsoft po przekroczeniu półmiliardowego pułapu ma powody do radości.

W kwietniu informowaliśmy Was, że "siódemka" rozeszła się w liczbie 350 milionów sztuk. Najnowszy raport Microsoftu, obejmujący IV kwartał 2011 roku, wskazuje na 525 milionów sprzedanych licencji. Wzrost w trakcie 8 miesięcy jest zatem znaczący i najbardziej dynamiczny od momentu premiery W7.

Wynik robi jeszcze większe wrażenie, gdy weźmiemy pod uwagę sprzedaż innych systemów od października 2009 roku (miesiąca debiutu "siódemki"). Jak czytamy w raporcie giganta z Redmond, przez te ponad 3 lata sprzedano ok. 250 mln urządzeń z iOS, tyle samo sprzętów działających na Androidzie oraz 35 mln Maców; łącznie 535 milionów sztuk. Trudno oczywiście porównywać Windowsa 7, który instalowany jest na niemal każdym komputerze stacjonarnym i laptopie, do systemów z urządzeń mobilnych, w każdym razie Microsoft po przekroczeniu półmiliardowego pułapu ma powody do radości.

[Za: Gizmodo]

Zdjęcie Microsoft Windows 7 Professional PL BOX
Microsoft Windows 7 Professional PL BOX
0 opinii

Podstawowe informacje o Microsoft Windows 7 Professional PL BOX

Producent Microsoft