Polskie serwisy dołączają do protestu przeciwko ACTA. Zawieszą działanie

Spieszcie się kochać Kwejka, Demotywatory, Wykop, JoeMonstera i Antyweb, bo wkrótce zawieszą działanie.

 

W ubiegłym tygodniu przeciwko ustawom SOPA/ PIPA strajkował anglojęzyczny Internet. Na całą dobę działanie zawiesiła między innymi Wikipedia, Mozilla, czy popularne LOLcaty.

Na dziś podobną akcję zapowiedziały polskie serwisy. Jak czytamy na blogu Antyweb:

W dniu jutrzejszym więc (dokładnie od dzisiaj od północy) Antyweb, Wykop, Demotywatory, Kwejk i JoeMonster, IT Tech Blog (...) zostaną zasłonięte na 24 godziny ciemny toplayerem na znak protestu przeciwko ACTA. Dodatkowo jutro od 19-20 wszystkie wyżej wymienione serwisy znikną z sieci i zostaną zastąpione przez stronę informacyjną o ACTA.

Kilku dodatkowych informacji udzielił nam Michał Białek, szef serwisu Wykop.pl. Na pytanie, dlaczego postanowili wybrać wypróbowaną metodę "zaciemnienia" serwisów odparł, że

Staraliśmy się znaleźć metodę, która w największym stopniu zwróci uwagę naszych użytkowników na problemy związane z możliwością wprowadzenia przez Rząd ACTA.

Czy Wykop, Demotywatory, Kwejk i JoeMonster i Antyweb to jedyne polskie serwisy, które wezmą udział w proteście? Na razie nie wiadomo. Jak mówił nam Białek

Lista protestujących jest cały czas otwarta.

Kwejk, Demotywatory i Wykop protestują jutro. A już teraz...

Na jutro protest zapowiedzieli tzw. Ważni Gracze polskiego internetu. Już teraz jednak niedostępne są strony innych, mniej popularnych serwisów. Jakich?

Przeciwko ACTA protestowali już Anonymous

W weekend przeciwko podpisaniu przez polski rząd ACTA protestowała grupa Anonymous. Protestowała w swoim własnym stylu, blokując wszystkie możliwe strony rządowe - od serwisu premiera po Sejm i policję. Wieczorem 21 stycznia kilka serwisów związanych z polskimi ośrodkami władzy przestało działać. Przede wszystkim zniknęła z sieci strona Sejmu RP, Kancelarii Premiera i Ministerstwa Kultury. Później w niedzielę przez cały dzień trwały ataki na kolejne serwisy rządowe. Anonimowi zapowiedzieli, że ich działania będą trwały aż do 26 stycznia, czyli do dnia w którym Polska ma podpisać umowę ACTA.

Włamanie! Skandal! Burza komentarzy po atakach Anonymous [WIDEO]>>

Więcej o:
Komentarze (86)
Polskie serwisy dołączają do protestu przeciwko ACTA. Zawieszą działanie
Zaloguj się
 • chilli.chilli.bang

  Oceniono 74 razy -30

  Hmmm... Tak się zastanawiam kto z was w ogóle poznał treść acta ? Kto z was sięgnął do klawiatury i sam od deski do deski chociaż raz przeczytał i co najważniejsze zrozumiał treść. Nie jest to tajny dokument i jest dostępny w internecie. Spisany jest na zasadach ogólnych i nie wymusza na rządach krajów, które chcą go podpisać wprowadzania sankcji karnych czy tworzenia narzędzi sieciowych do kontroli obywateli. Cały ten protest przypomina mi demonstrację lysiejacych przeciwko wprowadzeniu na rynek szamponu przeciw łupieżowi. Demonstrujący usłyszeli gdzieś coś kiedyś od kogoś nie bardzo wiadomo co ale protestują, bo ma to związek z włosami. Większość oburzonych rodaków myli acta z sopa i to jest przyczyną całego zamieszania. Parlament EU nie zgadza się na sopa, bo nie zgadza się na ingerencję w prawa obywatela i wolność słowa. Sami robimy sobie wodę z mózgu oglądając na popularnych serwisach video filmiki z interpretacja głównych założeń acta. A to wszystko jest wielką kupą bzdur. Odcięcia od internetu, więzienie, kontrola łącza... Buhahahahahaha... Musielibyśmy najpierw zmienić kodeks karny i cywilny. A tego potajemnie w sejmie nie da się zrobić. W dupie mam acta, jestem użytkownikiem netu i zamierzam być nim dalej, glosić swoje opinie choćby miały zawierać wulgaryzmy, ściągać na potęgę filmy i muzykę, grać w pirackie wersje gier, kupować na allegro tanie zamienniki części serwisowych, pic piwo na ulicy i sikać pod murkiem. Wszyscy oburzeni na rząd naszego kraju niech się ku... zastanowią i skonfrontuja swoje prawo do wolności i godności z prawem chociażby autorskim i jeśli nie mają sobie nic do zarzucenia niech pierwsi rzuca kamieniem. Jeżeli jednak demonstrują w obronie torrentow , windowsa z loaderem, podróbek armaniego czy prac magisterskich za stówkę to chyba coś jest z nimi nie tak i najlepiej będzie jak umilkną. A teraz żryjcie kopytka :)

 • tygrysiewicz

  Oceniono 38 razy 18

  Nie róbcie tego!
  Jak demotywatory zawieszą działalność, to rzesze polskich gimnazjalistów popadną w straszną depresję.
  A wiadomo jak niebezpieczna jest depresja w tym wieku!
  ;-))))))

 • luki1945

  Oceniono 24 razy 16

  I bardzo dobrze. Solidarność polskiego internetu jest zdumiewająca

  wokolzycia.blox.pl/2012/01/ACTA-zamach-na-wolnosc.html

 • poborowy102

  Oceniono 13 razy 7

  Wyborcz też setki razy łamała prawo autorskie publikując zdjęcia z podpisem "zasoby internetu\", nie mówiąc o tym, ze bardzo często korzysta z wolnych licencji n.p. z ilustracji z Wikipedii - portale takie jak wikipedia dzięki ACTa stracą sens istnienia - każdy będzie mógł zablokować jeśli uzna, ze coś tam łamie prawa autorskie, podać do sądu itd., nie admini będą wtedy decydowali o usunięciu,. ale sąd o karach.

 • ra-v85

  Oceniono 16 razy 6

  Gazeta tez by sie zamknęła gdy by nie była uzależniona od pieniedzy z reklam. Gdyby nie była w nurcie jedynie słusznej ideologi którą trzeba piętnować bo brak polaryzacji oznacza brak debaty i brak wolności. Musze powiedzieć że jestem w lekkim szoku że przez cały dzień dzisiaj piszecie o ACTA i nie jest to tendencyjne i bardzo stronnicze. Mam nadzieje że to znak przemiany w mediach i że zaczniemy jako ludzie bronić się przed państwem Orwelowskim które nadciąga w naszej "globalnej wiosce"
  Przebydźmy się. Polacy jestem z was dumny. Ciagle walczymy!

 • winter_solstice

  Oceniono 32 razy 6

  Brawo. Tego boi sie Tusk i caly establishment, dlatego chca zamknac ludziom usta. Tusk i ska boja sie sily i niezaleznosci Internetu od ich wplywow.

  Donald 'Cenzura' Tusk, wojownik polityczny - niszczy wolnosc slowa, dostep do wiedzy.

 • tajlerdarden

  Oceniono 11 razy 5

  Haha, śmietanka polskiego webu.
  W życiu dobrowolnie nie wlazłem na żaden z tych "portali"...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX