Apple przegrywa batalię o zablokowanie sprzedaży Galaxy Tab w Holandii

Sąd drugiej instancji oddalił apelację Apple uznając, że Samsung nie naruszył jego praw autorskich, tym samym zablokowanie sprzedaży tabletu Galaxy nie doszło do skutku.
Galaxy Tab można kupić w Holandii Apple przegrywa batalię o zablokowanie sprzedaży Galaxy Tab w Holandii. Sąd drugiej instancji oddalił apelację Apple uznając, że Samsung nie naruszył jego praw autorskich, tym samym zablokowanie sprzedaży tabletu Galaxy nie doszło do skutku. W zeszłym roku Apple skutecznie zablokowało sprzedaż tabletu Samsunga w Niemczech - Koreańczycy musieli zmienić wygląd urządzenia, aby móc nim handlować. Podobne działania nie powiodły się w Holandii - Galaxy Tab 10.1, wedle wyroku wydanego przez holenderski sąd apelacyjny, nie jest kopią iPada. Może więc być sprzedawany. Apple robi wszystko co może, aby zablokować sprzedaż produktów swego największego konkurenta. 16 marca w Niemczech ruszy kolejny proces, tym razem Samsung oskarżany jest o kradzież patentu na odblokowywanie telefonu. Jednocześnie współpraca między obiema firmami ma się dobrze - Koreańczycy ogłosili nawet plany budowy nowej fabryki wytwarzającej półprzewodniki do iPhonów oraz iPadów.

W zeszłym roku Apple skutecznie zablokowało sprzedaż tabletu Samsunga w Niemczech - Koreańczycy musieli zmienić wygląd urządzenia, aby móc nim handlować.

Podobne działania nie powiodły się w Holandii - Galaxy Tab 10.1, wedle wyroku wydanego przez holenderski sąd apelacyjny, nie jest kopią iPada. Może więc być sprzedawany.

Apple robi wszystko co może, aby zablokować sprzedaż produktów swego najważniejszego konkurenta. 16 marca w Niemczech ruszy kolejny proces, tym razem Samsung oskarżany jest o kradzież patentu na odblokowywanie telefonu.

Jednocześnie współpraca między obiema firmami ma się dobrze - Koreańczycy ogłosili nawet plany budowy nowej fabryki wytwarzającej półprzewodniki do iPhonów oraz iPadów.

Protesty Apple są uciążliwe zarówno dla Samsunga jak i dla innych producentów sprzętu z Androidem, jak choćby HTC. Mimo wszystko popularność systemu Google rośnie.

 

[ za yahoo.com ]

Zdjęcie Samsung GalaxyTab 10,1 Wifi 64GB
Samsung GalaxyTab 10,1 Wifi 64GB
  • System operacyjny: Android 3.1 Honeycomb
  • Komunikacja: Wi-Fi
  • Przekątna ekranu: 10,1 cala
  • Pamięć wewnętrzna: 64 GB
0 opinii

Parametry techniczne

Procesor ARM Cortex A9 Częstotliwość procesora 1 GHz
Pamięć RAM 1 GB Pamięć wewnętrzna 64 GB
Komunikacja Wi-Fi Rozdzielczość ekranu 1280 x 800
Przekątna ekranu 10,1 cala Aparat 3,2 Mpx
Kamera przednia 2 Mpx Wyjście telewizyjne Tak
USB Tak System operacyjny Android 3.1 Honeycomb
Bluetooth 3.0 Moduł GPS Tak

Parametry fizyczne

Waga 0,565 kg Wymiary 256.7 x 175.3 x 8.6 mm