Polskie serwisy wyłączają serwery w proteście przeciwko ACTA - ykop, Kwejk, Demotywatory, JoeMonster, Antyweb

Rozpoczęła się kolejna faza protestu przeciwko ACTA. Teraz część serwisów, które o północy zaciemniły swoje strony zdecydowała się na pełne zablokowanie dostępu do serwerów

Jak pisaliśmy wczoraj część wielkich serwisów polskiego internetu podjęła wspólną decyzję o wprowadzeniu black-outu czyli zaciemnieniu lub wyłączeniu swoich stron. Największe z nich (Wykop, Demotywtory, Kwejk, JoeMonster, Antyweb) ogląda w sumie aż 34,31% polskich internautów.

Zgodnie z zapowiedzią dziś protest się zaostrzył - Demotywatory, Kwejk, Wykop, JoeMonster i Antyweb na godzinę wyłączyły dostęp do swoich stron. Do sieci powrócić mają o 20.00. Jeśli przez najbliższą godzinę spróbujecie wejść na jedną z wymienionych stron, wyświetli wam się jedynie oświadczenie widoczne na powyższym obrazku.

Ale jest jeden wyjątek. Blog Antyweb w dalszym ciągu jest dostępny z poziomu urządzeń mobilnych.

Antyweb nie protestuje przeciwko ACTA na wersjach mobilnych

Protest związany jest oczywiście z planami podpisania 26 stycznia umowy ACTA przez polski rząd. ACTA (Anti-counterfeiting trade agreement) to układ między Australią, Kanadą, Japonią, Koreą Południową, Meksykiem, Maroko, Nową Zelandią, Singapurem, Szwajcarią i USA, do którego ma dołączyć Unia Europejska. Jego nazwę można przetłumaczyć jako "porozumienie przeciw obrotowi podróbkami", dotyczy jednak ochrony własności intelektualnej w ogóle, również w internecie. Zdaniem obrońców swobód w internecie, może prowadzić to do blokowania różnych treści i cenzury w imię walki z piractwem. O co dokładnie chodzi w umowie i jakie jej zapisy budzą największe kontrowersje piszemy w osobnym tekście.

Dziś przez cały dzień swój sprzeciw przeciwko podpisywaniu ACTA wyrażały różne polskie serwisy. Demotywatory, Wykop, JoeMonster, Antyweb, Kwejk, witryna Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Salon24 i inne informowały swoich użytkowników, że nie popierają planów polskiego rządu, a inne serwisy, na przykład strona SLD, były całkowicie niedostępne. W sumie w różny sposób protestowało ponad 900 polskich serwisów internetowych. Pełną ich listę znajdziecie tu.

Więcej o:
Komentarze (21)
Polskie serwisy wyłączają serwery w proteście przeciwko ACTA - ykop, Kwejk, Demotywatory, JoeMonster, Antyweb
Zaloguj się
 • Gość: masterkn21

  Oceniono 13 razy 11

  Panie Donku - Panu już podziękujemy. Wasze rządy wy zakłamane ścierwa dobiegają końca.
  "The revolution is coming... Bloody revolution..."

 • banaszlo

  Oceniono 12 razy 8

  Dla tych co uważają, że blackout dotyczy tylko kilku serwisów! klikr.pl/u,bcf

 • mille666

  Oceniono 5 razy 5

  ooo rząd rzucił posiłki na GW - cóż to walka o przetrwanie... jednak już przegrana :)

 • Gość: acta

  Oceniono 4 razy 4

  Nierząd kłamie od paru dni. Dostaną od USA w zamian papierek po cukierku do polizania. A Wykop jest najlepszym serwisem w PL. To wiedzą ci którzy myślą. To nie jest serwis dla buraków i może dlatego lled go nie zna.

 • mariuszdd

  Oceniono 6 razy 4

  PiS poparło cenzurę ,a więc to wina PiS .
  Nie inaczej .

 • tmp0003

  Oceniono 7 razy 3

  spokojnie lemingi
  będziecie mogli czytać nadal swoją ulubioną propagandową gazetę.pl
  jej ACTA nie grozi

  a teraz do spania, bo rano do roboty macie targety wyrabiać żeby z waszego wypracowanego PKB armii urzędasów z PO zapłacić wypasione pansyjki

 • magtic

  Oceniono 4 razy 2

  slyszałem że wojna idzie i bezyna drożeje ...

 • ahk4iepaiv8u

  Oceniono 1 raz 1

  Niespodzianka od realisty - Jeżeli „społeczność internautów” tudzież „Anonymous” spodziewają się zmiany stanowiska rządu na coś w stylu „Uznajemy wyższość obywateli oraz boimy się że nasze strony www przestaną działać, dlatego natychmiast wycofujemy się z podpisania ACTA, i nigdy tego nie podpiszemy i w ogóle to ja, Premier oraz ja, minister Boni, oraz ja, minister Zdrojewski oraz ja szef BBN oraz my wszyscy pozostali ministrowie bardzo, ale to bardzo przepraszamy i dziękujemy za oświecenie nam jedynej właściwej drogi, pozdrawiamy, uściski, wasz kochający rząd który absolutnie nie ma żadnej władzy, a żeby cokolwiek osiągnąć wystarczy skrzyknąć się na fejsbuku i zablokować stronę i natychmiast ustępujemy dla waszego dobra” – jeżeli spodziewają się czegoś takiego, no cóż, to nie nastąpi.
  Bando idiotów, w tym roku zapłacicie parę tysiaków więcej za chipsy, piwo i zusik, prąd, gaz, wodę, benzynę.. ale to już nikogo nie obeszło. Za to macie stadion narodowy a sejm ma pięćset ipadów 2 z 3G.
  I byle do przodu :( Demokracja oburzeniowa - najpierw grzecznie głosujesz na tego kto obieca największą gruchę na nieistniejących wierzbach i dużego darmowego cyca z mleczkiem, a potem jak znowu się okaże że cię wydymali, możesz zepsuć czyjąś stronę www albo wyjść z transparentem na ulicę, podpalić cudzy samochód i sobie pokrzyczeć.

  Brawo. Załosne. Bosz, jakie to wszystko żałosne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX