Retroroboty autorstwa Jima Hensona, tego od Muppetów. Rocznik - 1963

Okazuje się, ze szkolenia też mogą być ciekawie zaaranżowane. Po latach AT&T zdradziło, że jeszcze w 1963 roku Jim Henson, twórca Muppetów, stworzył film szkoleniowy z robotem w roli głównej.

Tok szkoleń miał tłumaczyć przedsiębiorcom zawiłości "transmisji danych", która to w ówczesnym czasie, w obecnym rozumieniu była czymś zupełnie nowym. Film wykonany przez Hensona nie porusza jednak bezpośrednio tego problemu.

Bohaterem jest robot H-14, który pokrótce objaśnia czym są automaty i prezentuje skomplikowane relacje między ludźmi i robotami właśnie. H-14 przekonany jest, że maszyny stanowią nieomylną, superwydajną i pozbawioną emocji formę istnienia, wciąż przetwarzającą oceany danych. W odróżnieniu od ludzi, którzy wciąż tracą czas na przyjemności i porywy serca. Problem jednak dość szybko się komplikuje, kiedy robot... no właśnie, tego dowiecie się z filmu. Warto dodać, że autorem scenariusza był Ted Mills, pracownik firmy szkoleniowej Inpro i materiał miał reprezentować jego własny światopogląd.

Film został wykonany na zamówienie The Bell System

Materiał wideo pochodzi z archiwum AT&T.

Więcej o: