Dajcie mi trzynastoletniego chłopca, a będzie mój na zawsze...

Branżowa formułka - chcesz mieć wiernego klienta, to go sobie wychowaj - nabiera nowego znaczenia wraz z ostatnim komunikatem Google w sprawie obniżenia minimalnego wieku użytkowników Google+.
Google Plus obniża próg wiekowy Chcesz mieć wiernego klienta? To go sobie wychowaj. Google wydał komunikat w sprawie obniżenia minimalnego wieku użytkowników Google Plus. Oczywiście nie ogłasza się wprost obniżenia minimalnego wieku - obwieszcza jedynie przygotowanie pakietu zabezpieczeń dla nastoletnich użytkowników. Skądinąd wiemy, że dotychczas, aby zarejestrować konto, należało legitymować się wiekiem ponad 18 lat. Taki przynajmniej wystarczyło zadeklarować. Teraz nastolatki nie będą już musiały niczego udawać. Próg minimalny został obniżony do 13 lat. Wyjątkiem jest tylko Hiszpania i Południowa Korea, w której od dawna obowiązuje limit 14 lat, oraz Holandia, pozwalająca na rejestrację konta dopiero od 16 roku życia. Jednocześnie Google Plus przestrzega młodszych użytkowników przed niebezpieczeństwami, które czyhają na nich w sieci, na przykład przed przygodnymi znajomymi, którzy na siłę chcą się zaprzyjaźnić, czy napastliwymi osobnikami, którzy za pomocą serwisu społecznościowego mogą chcieć wyładować swoją złość. Na liście znajduje się dużo więcej porad, z którymi warto się zapoznać przed rozpoczęciem korzystania z serwisu. Co ważne, z treścią witryny Google Plus Safety powinni się zapoznać także rodzice młodych guglowiczów. Wcześniej do 13 lat obniżył swoje wymagania lider portali społecznościowych - Facebook. Tajemnicą pozostanie, czy Google Plus od początku planował oficjalne otwarcie także na nastolatków, czy było ono raczej rynkową koniecznością dla serwisu.

Komunikat oczywiście nie ogłasza obniżenia minimalnego wieku, ale obwieszcza przygotowanie pakietu zabezpieczeń dla nastoletnich użytkowników. Skądinąd wiemy, że dotychczas aby zarejestrować konto należało legitymować się wiekiem 18+. W każdym razie, taki trzeba było zgłosić. Teraz można już jednak oficjalnie zadeklarować prawdziwy wiek, nawet jeśli nowy użytkownik nie osiągnął jeszcze pełnoletniości. Minimalny pułap został obniżony do 13 lat. Wyjątkiem jest tylko Hiszpania i Południowa Korea, w której obowiązuje limit 14 lat, oraz Holandia, pozwalająca na rejestrację konta dopiero od 16 roku życia.

Jednocześnie Google+ przestrzega młodszych użytkowników przed niebezpieczeństwami, które czyhają na nich w sieci, na przykład, przed przygodnymi znajomymi, którzy na siłę chcą się zaprzyjaźnić, czy napastliwymi osobnikami, którzy za pomocą serwisu społecznościowego mogą chcieć wyładować swoją złość. Na liście znajduje się dużo więcej porad, z którymi warto się zapoznać przed rozpoczęciem korzystania z serwisu. Co ważne, z treścią witryny Google+ Safety powinni się zapoznać także rodzice młodych guglowiczów.

Google+ Hero Family

Wcześniej do 13 lat obniżył swoje wymagania lider portali społecznościowych - Facebook. Tajemnicą pozostanie, czy Google+ od początku planował oficjalne otwarcie także na nastolatków, czy było ono raczej rynkową koniecznością dla serwisu.

Więcej o: