Już 8,5% ruchu w Internecie generują urządzenia mobilne

Nokia jest liderem wśród osób korzystających z Sieci dzięki urządzeniom przenośnym. Zaskoczeni?
8,5 proc. urządzeń mobilnych w sieci Nokia jest liderem wśród osób korzystających z internetu dzięki urządzeniom przenośnym. Zaskoczeni? Zastanów się chwilę nad tą wartością. 8,5 proc. to niby niewiele, a to właśnie taką część ruchu w internecie generują już urządzenia mobilne. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę, że w badaniu firmy StatCounter nie wzięto pod uwagę tabletów, liczba ta robi się bardziej imponująca. To jednak nie wszystko. Ważne jest tu także tempo wzrostu, a to robi jeszcze większe wrażenie. Rok temu tylko 4,3 proc. ruchu w sieci generowały urządzenia mobilne. Dwa lata temu było to zaledwie 1,6 proc.. Jak więc widać, rozwój jest wyraźny i szybki. Można w zasadzie być pewnym, że w przyszłym roku przekroczymy 10 proc., może nawet dobijemy do 15 proc. A przypominamy, że w badaniu brano pod uwagę jedynie telefony komórkowe i smartfony. Bardzo ciekawie wygląda także podział użytkowników pod kątem marki urządzenia, z którego korzystają. Niekwestionowanym liderem jest tu Nokia. Fiński producent zawdzięcza swoją pozycję ilości sprzedanych urządzeń na całym świecie. Tymczasem na drugim miejscu - co również może zaskakiwać - znalazła się firma Apple. Na jej pozycję wpływa fakt, iż użytkownicy iPhone'ów są bardzo aktywnymi internautami. Ostatnie trzy pozycje w rankingu zajmują w kolejności firmy Samsung, RIM oraz HTC.

Zastanów się chwilę nad tą wartością. 8,5% to niby niewiele, a to właśnie taką część ruchu w Internecie generują już urządzenia mobilne. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę, że w badaniu firmy StatCounter nie wzięto pod uwagę tabletów, liczba ta robi się bardziej imponująca.

To jednak nie wszystko. Ważne jest tu także tempo wzrostu, a to robi jeszcze większe wrażenie. Rok temu tylko 4,3% ruchu w Sieci generowały urządzenia mobilne. Dwa lata temu było to zaledwie 1,6%. Jak więc widać, rozwój jest wyraźny i szybki. Można w zasadzie być pewnym, że w przyszłym roku przekroczymy 10%, może nawet dobijemy do 15%. A przypominamy, że w badaniu brano pod uwagę jedynie telefony komórkowe i smartfony.

Bardzo ciekawie wygląda także podział użytkowników pod kątem marki urządzenia, z którego korzystają. Niekwestionowanym liderem jest tu Nokia. Fiński producent zawdzięcza swoją pozycję ilości sprzedanych urządzeń na całym świecie. Tymczasem na drugim miejscu - co również może zaskakiwać - znalazła się firma Apple. Na jej pozycję wpływa fakt, iż użytkownicy iPhone'ów są bardzo aktywnymi internautami. Ostatnie trzy pozycje w rankingu zajmują w kolejności firmy Samsung, RIM oraz HTC.

Urządzenie mobilne generują coraz więcej ruchu w Internecie

[za: Stat Counter]