Kolejne chińskie miasta wycofują iPady ze sprzedaży

Co prawda apelacja w sprawie naruszenia przez Apple marki Ipad jeszcze w toku, ale tablety amerykańskiego producenta i tak zaczęły w Chinach znikać ze sklepowych półek. 

Część sprzedawców w związku ze sprawą zwyczajnie przestała zamawiać iPady do swoich sklepów. Inni zostali w dość otwarty sposób poproszeni przez lokalne władzo o zdjęcie towaru z półek. W ten sposób kolejne chińskie miasta dołączają do strefy "bezipadowej".

Według chińskiego dziennika finansowego - Diyi Caijing Daily - sprzęt znikł z największych centrów handlowych między innymi w Szanghaju, Xuzhou i Qingdao. Podobną prośbę skierowano ponoć także do sklepów w podpekińskim mieście Shijiazhuang, a "problemy z dostępnością towaru" ma także chiński Amazon.

Ograniczenie sprzedaży iPadów w Chinach jest oczywistym ciosem wymierzonym w Apple. Po zwycięstwie w sądzie chiński właściciel marki Ipad, firma Proview, zażądał wstrzymania importu, eksportu oraz sprzedaży tabletów amerykańskiego producenta. Co ciekawe, władze stwierdziły że nie mają zamiaru ingerować w sytuację przynajmniej do momentu rozpatrzenia apelacji, którą Apple złożył od razu po przegraniu sprawy w sądzie najwyższym.

Niewielka szansa aby Chiny zdecydowały się wstrzymać import i eksport tabletów. W końcu Apple znaczną cześć swoich urządzeń produkuje właśnie w tym kraju. Brak praw do marki Ipad i ryzyko dalszych kłopotów ze strony Proview może jednak skłonić amerykańskiego producenta do podzielenia się z chińską firmą swoimi olbrzymimi zyskami - tak na zgodę.


Zobacz także:

Chińczycy podrabiają nawet sklepy Apple

W Chinach podrabiają nawet... sklepy Apple

Chińczycy podrabiają nawet Steve'a Jobsa

Chińczycy podrabiają wszystko... nawet Steve'a Jobsa

Chińczycy podrobili nawet biografię Steve'a Jobsa

Chińczycy nie poprzestają na podrabianiu urządzeń Apple, sklepów i Steve'a Jobsa...

Więcej o:
Komentarze (4)
Kolejne chińskie miasta wycofują iPady ze sprzedaży
Zaloguj się
 • hens

  Oceniono 4 razy 2

  Trzeba bańdziora od ogryzka pogonić, bo nie tylko że okradł i szykanował prawowitego wlaściciela wzoru firmy MEIZU...........to jeszcze teraz wydaje mu sie że w naszym genotypie ten gnój ma swój udział.

  Sądy amerykańskie składają się z idiotów i w części z mormonów

  np Kochanie się ze swoją żoną inaczej niż klasycznie jest zagrożone karą 5 lat więzienia.

  Żadnego pitu pitu na jeźdżca i na pieska.a oral to 10 lat. dla obojga !!!!

  Czy tam mieszkają normalni ludzie............ czy banda mormońskich przechsztów.!

 • Gość: adam

  Oceniono 4 razy 0

  No to apple ma przejebane. Nie mogą podskoczyć, bo nigdzie na świecie nie ma teraz takiej infrastruktury do produkcji jak w Chinach (produkuje się tam większość komponentów dla przemysłu elektronicznego,). To cholernie mądry naród. Imponuje mi, jak zbudowali u siebie silny przemysł kosztem zachodu, a z drugiej strony jak kiepski musi być management na zachodzie, iż doprowadzili do tak wielkiego uzależnienia od Chin. Rząd Chin to zbyt silny przeciwnik dla którejkolwiek korporacji z zachodu. Apple może się oczywiście obrazić na Chiny, ale w Państwie Środka tylko się z tego ucieszą, po co im konkurencja dla Meizu :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX