Już jest nowe GG

Warto było czekać?

Dziś udostępniona została beta nowej wersji komunikatora GG. Niegdyś najpopularniejsze narzędzie do komunikacji w polskim internecie. Teraz trochę kanibalizowany przez serwisy społecznościowe typu Facebook. Jakie funkcje pojawią się w nowej wersji?

- nowe opcje prywatności

- aby dodać znajomego do listy kontaktów, trzeba najpierw wysłać mu zaproszenie. Gdy zostanie zaakceptowane, użytkownik zostanie o tym powiadomiony

- zakładka z nieodebranymi powiadomieniami

- nowy status "nie przeszkadzać"

- konferencje z liczbą osób większą niż 1

- przesyłanie plików między komunikatorem, jego wersją webową i mobilną

- możliwość przełączania się między nowszą i starszą wersją komunikatora

Nowe GG w wersji beta
Fot. GG- poczta GG zintegrowana została z komunikatorem; jedną z opcji menu jest przeglądanie poczty

- archiwum rozmów przechowywane będzie od teraz w chmurze; historia rozmów będzie dostępna zawsze, niezależnie od urządzenia (komputer, telefon) lub formy (program, wersja webowa) w jakiej rozmowa była przeprowadzona. Opcję archiwizowania można wyłączyć.

Prezes GG Network Tomasz Jażdżyński twierdzi, że codziennie z serwerami GG łączy się 5 milionów kont.

GG w wersji beta pobierać można już stąd. Komunikator dostępny jest na system Windows oraz Mac OS X. Wkrótce powstać ma wersja na Linuksa. Dostępne będą także aplikacje mobilne na iPhone'a, Androida oraz Symbiana. W sklepach z aplikacjami mają pojawić się na początku przyszłego tygodnia.

Na stronie beta.gg.pl dostępna jest od razu wersja webowa nowego GG. Wszystko wygląda bardziej przejrzyście niż poprzednia wersja komunikatora, która była prawdziwym kombajnem, zarówno funkcji jak i zasobożerności.

Nowe GG wygląda całkiem nieźle. Problem w tym, że na mojej liście kontaktów z kilkudziesięciu osób dostępne są...4. Przy czym jedna to pracownik GG. Nowy komunikator zapowiada się ciekawie. Ale czy będziemy mieli z kim rozmawiać za jego pośrednictwem?

Więcej o: