Tak będzie wyglądało logo Windows 8. Duża zmiana

Najwyraźniej Microsoft również w kwestii projektowania zdecydował się na rewolucję. Logo Windows 8 zadziwia minimalizmem. Czy nie przesadnym?

Historia grafiki związanej z najpopularniejszym obecnie systemem operacyjnym Windows sięga 1985 roku, kiedy to Microsoft wypuścił pierwsze "okienka". Trzeba przyznać, że przez pierwsze lata skupiano się raczej na rozwoju funkcjonalności, niż na estetyce - windowsy stawały się coraz to brzydsze, a ich logo właściwie nie istniało.

Logo Windows 1.01

Spójny projekt graficzny powstał dopiero wraz z pojawieniem się Windows 3.1 w 1992 roku.

Logo Windows 3.1

Od tego czasu lekko zwichrowane okienko przeszło szereg przemian, ale wciąż pozostawało rozpoznawalne. Zmieniało się próbując (z lepszym bądź gorszym skutkiem) nadążać za trendami w projektowaniu, jednak najnowsza wersja znana z Windows 7 to już przesada - skądinąd niezły system ma za symbol zafalowane cudeńko z choinką, motylkiem, trawką (nie, nie TĄ trawką) i gwizdkami. I jeszcze te bliki z nieistniejącego obiektywu. Meh

Logo Windows 7

W każdym razie ktoś poszedł wreszcie po rozum do głowy i nowemu projektowi interfejsu użytkownika w Windows 8 ma towarzyszyć nowe logo. Choć trudno w to uwierzyć nie będzie ani zafalowane, ani czterokolorowe, ani wyposażone w motyla. Będzie proste i niebieskie. Może nawet trochę zbyt proste, ale to i tak miła odmiana. Dziękujemy ci Microsofcie!

Logo Windows 8

A jak wam podoba się nowe logo? Czy nie za daleko odchodzi od pierwowzoru?

 

kontakt z autorem: Twitter @piotreks