Ruszył serwis Tomasza Lisa NaTemat.pl

Dziś około 11.30 ruszył serwis NaTemat.pl. To nowe przedsięwzięcie medialne, którego twarzą jest Tomasz Lis, redaktorem naczelnym Tomasz Machała, a całość realizuje firma NextWebMedia.

NaTemat to mieszanka informacji o bieżących wydarzeniach, opinii z dużym udziałem notek pochodzących z blogów. Strona jest bardzo przejrzysta, wyjątkowo mocno eksponowany jest główny temat, który zajmuje praktycznie cały pierwszy ekran.

To, co zwraca uwagę to brak reklam. Szefowie serwisu zapowiedzieli obecność specjalnych form reklamowych, które będą nieinwazyjne i wygodne dla użytkowników. Na razie widoczna jest duża kampania Playa, której charakterystyczną cechą jest interaktywność. Poinformowali, że mają pięciu partnerów, którzy chcą długoterminowo chcą pozostać ich reklamodawcami. Jednocześnie unikają konkretów - na pytanie kiedy serwis ma stać się rentowny odpowiadają, że nie ma takiej daty. Tomasz Lis powiedział ?Chcemy zarabiać tyle, żeby utrzymać się na powierzchni i się rozwijać. Wszystko co zarobimy będzie reinwestowane?.

Komentarze w serwisie będą mogły umieszczać tylko osoby zalogowane na Facebooku. Ma to podnieść poziom dyskusji i uchronić przed pojawianiem się epitetów i obraźliwych komentarzy.

Ambicje autrówsą duże. Na konferencji prasowej otwierającej działanie NaTemat.pl stwierdzenie, że ma on się stać "największym serwisem informacyjnym w Polsce". Jednak poproszeni o sprecyzowanie kategorii, w której NaTemat ma zająć pierwsze miejsca zmienili zdanie - Tomasz Lis stwierdził: ?Dobre czwarte miejsce będzie mnie satysfakcjonowało?.

Rzut oka na serwis pokazuje duży nacisk na znane twarze - zarówno w mocno promowanych blogach, jak i w głównej części serwisu. Wiele informacji opatrzonych jest zdjęciami autorów, a spora część serwisu składa się obecnie z wpisów celebrytów.

Twarze na stronach NaTemat

Strona nie ma na razie wersji mobilnej, choć wedle zapowiedzi ma zostać przygotowana tak, by skalowała się w zależności od rozmiaru ekranu, na którym jest oglądana.

Wedle informacji podanych przez szefów serwisu w kilkadziesiąt minut po jego uruchomieniu na stronach NaTemat.pl znajdowało się około trzech tysięcy osób.

Więcej o:
Komentarze (70)
Ruszył serwis Tomasza Lisa NaTemat.pl
Zaloguj się
 • amen-666

  Oceniono 14 razy 14

  Byłem, widziałem. Następnym razem wejdę za jakiś czas tylko w celu sprawdzenia, czy coś się zmieniło na lepsze, bo domyślam się, że to tylko wersja beta.

  Po pierwsze, po otwarciu strony widać praktycznie tylko jedno wielkie zdjęcie i tytuł głównego newsa. Żeby dowiedzieć się, co jest dziś na stronie, trzeba długo przewijać ekran, a dla mnie główną zaletą portali internetowych jest możliwość szybkiego przejrzenia wszystkich tematów i wybrania tych, które mnie interesują.

  Drugi minus: komentarze tylko przez profil na FB. Sorry, nie skorzystam. Pod własnym nazwiskiem to mogę się na FB umawiać do kina w zamkniętym kręgu przyjaciół, ale nie będę pisał w ogólnie dostępnym necie, co myślę na temat urzędników skarbowych albo prawa do aborcji, ponieważ wiem, że w najmniej oczekiwanym momencie może to zostać wykorzystane przeciwko mnie.

  Kultura wypowiedzi? Na portalach reprezentujących jakiś poziom nie widuję obelg. Ile razy zaglądam np. do internetowej Polityki czy na Salon24, zawsze znajduję merytoryczne, choć czasem ostre - i przez to ciekawe - dyskusje, mimo że wszyscy kryją się za pseudonimami (wystarczy się zalogować). Siłą internetowych dyskusji jest anonimowość. Nie interesują mnie prawdziwe nazwiska dyskutantów, ale ich prawdziwe poglądy. Podejrzewam zresztą, że powiązanie portalu Lisa z FB ma charakter bardziej ekonomiczno-biznesowy niż jakikolwiek inny.

 • t.o.m.e.k

  Oceniono 62 razy 44

  ??? "Komentarze w serwisie będą mogły umieszczać tylko osoby zalogowane na Facebooku" a co to za bzdura? A może nowy serwis jest powiązany z FB? I dalej:
  "Ma to podnieść poziom dyskusji i uchronić przed pojawianiem się epitetów i obraźliwych komentarzy" - hehe, też dobre. Wynika z tego, że jeśli nie posiadam konta na FB, to jestem potencjalnym rozsadnikiem epitetów i obraźliwych komentarzy. Natomiast "klient z Facebookiem jest mniej awanturujący się".
  Dobra zachęta, żeby wchodzić na stronę Tomasza Lisa, zaiste.

 • darius112

  Oceniono 17 razy 15

  czy będzie tam intelektualista bez matury Hołdys?

 • no_nick

  Oceniono 26 razy 14

  LIsta nazwisk (czy jak pewnie wolalby Tworca projektu "line-up") powoduje mieszane uczucia : corka dyktatora z przerostem ambicji i zerowym dorobkiem , autor najbardziej nieudanego przejecia w historii polskiego biznesu i znany z tego,ze znany Bauer Rafal , Leszek Miller , Kwasniewski , Palikot - ale i tancerz z gwiazdami Bosak ( pewnie jako kwiatek do kozucha - ale jaki kozuch taki i kwiatek) , jakis przewodniczacy jakiejs rady nadzorczej , Kuba i Justyna Kowalczyk dla dodania felietonowego sznytu i generowania ruchu przez fanow - odpowiednio w tej wlasnie kolejnosci. W tym samym celu Nergal - blysnal zreszta typowym dla siebie kretynskim wpisem "bestia ma sie lepiej niz kiedykolwiek"
  Dla wiekszosci : cyfrowa forma lansu , dla mniejszosci (Blikle, Eris ) - dosc zaskakujacy sposob budowy wizerunku w sieci (czy uzupelnienia istniejacego - niezlego moim zdaniem - wizerunku w realu) oraz "wolne atomy" typu byly PiSowski spin doctor Kaminski.
  Komentowanie z FB , hotmaila i yahoo - malo sensowne , argumenty @tomka - w pelni uzasadnione.
  Wobec rozdetej banki oczekiwan - wynik okolo 3,5 w szkolnej skali ocen. Przyszlosci nie wroze.

 • Gość: czytelnik

  Oceniono 12 razy 12

  Panowie i Panie, przeczytałem tekst Kuby Wojewódzkiego - pierwszy, wyróżniony na stronie portalu "natemat.pl" i co widzę? Okazuje się, że w tekście jest całe mnóstwo literówek i błędów interpunkcyjnych !!! Czy tego chłamu nikt przed publikacją nie sprawdza? Pomijam już zupełnie światłą wypowiedź Pana W. - oscylującą gdzieś między piaskownicą a szaletem publicznym !!! Nowy wspaniały portal informacyjny jest tak samo niechlujny i nijaki jak istniejąca już konkurencja... NIESTETY.

 • ulanzalasem

  Oceniono 18 razy 12

  Wojewódzki na rozkładówce..co to serwis dla gimbusów ? Dalej Nergal, Palikot, Małecki - chwytliwe i często tanie tematy z życia codziennego. Prywatny "Pudelek" Lisa ;d

 • birdy-niam-niam

  Oceniono 11 razy 11

  komenty tylko przez "fejsa"........... pfffffff.
  może jeszcze określicie wielkość i krój czcionki ?
  myślę, że osiągna sukces na miarę "wprost light".
  podpieranie się wojewódzkimi, olgami fryczami, nergalami, palikotami i resztą ferajny znaną z publikowania we wszystkim co drukuje nie wróży dobrze.
  no i makieta - rozumiem, że to wersja beta i po kulturalnych komentarzach fejsbukowców redakcja skoryguje tego maszkarona na coś bardziej "user-friendly" (żeby pozostać w stylistyce tego nowego medium).

  nie przewiduję sukcesu, a komentarz pana lisa o dobrym czwartym miejscu chyba świadczy o tym, że on też.

  ps. no i widzicie, można napisać komentarz bez tzw. wyrazów nie będąc wyznania fejsbukowego.
  lisie, więcej wiary w ludzi ...

 • cucurucu

  Oceniono 11 razy 11

  To samo gowno opakowane w nowy papierek.

 • Gość: Whatever

  Oceniono 9 razy 9

  niski poziom dziennikarski Lisa (a w porywach wręcz żenujący - np. w przypadku nieporadności i nieumiejętności wdeptania w ziemię jaDosława wolskęZbaw kaŁczyńskiego w trakcie ostatniej kampanii) mnie nie zaskoczył, bo nigdy nie rozumiałem jego kariery.

  Natomiast w kwestii tego projektu zaskakuje mnie totalny brak wyczucia rynku. Ten model "dziennikarstwa" się nie sprawdzi bo się nie sprawdza już teraz. Blogów jest "fhój" i trochę. Wszystkie ledwo żyją.

  Aleksandrze Kwaśniewski, Lisie Tomaszu (psie Sabo) nie kroczcie tą drogą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX