Premiera technookularów od Google szybciej niż sądziliśmy?

Czyżby już pod koniec tego roku?

New York Times dotarł do kilku pracowników Google'a związanych z projektem okularów wykorzystujących rozszerzoną rzeczywistość. Choć poprosili o nieujawnianie ich tożsamości, to jednocześnie poinformowali, że produkt miałby trafić do sprzedaży przed końcem tego roku.

Czym właściwie będą niezwykłe okulary? Sposobem na nieustanny dostęp do informacji, które nie będą przedstawiane jak strona internetowa, a wkomponowane w otoczenie. Możliwości tego gadżetu opisywaliśmy dwa tygodnie temu:

Informatorzy twierdzą, że okulary przypominają model Oakley Thumps i posiadają wbudowaną kamerkę oraz lampę błyskową. To właśnie ta kamerka ma zbierać informacje o otaczającym nas świecie i umożliwiać umieszczenie ich w rozszerzonej rzeczywistości. Niestety, sama kamerka ma nie mieć imponujących parametrów - matrycę o rozdzielczości zaledwie kilku megapikseli.
Interesujące jest też to, że w okularach podobno nie zastosowano żadnej "kosmicznej technologii". Znajdziemy w nich jedno szkło-wyświetlacz, które nie jest przezroczyste i nie wspiera technologii 3D. Ciekawostką ma być tylko sposób poruszania się po menu okularów. Przemieszczamy się po nim delikatnie skręcając, podnosząc lub opuszczając głowę.
Z nieoficjalnych informacji wynika także, iż okulary będą umożliwiały wykonywanie połączeń telefonicznych. Choć podobno są niewielkie, to mają posiadać konfigurację zbliżoną do androidowego smartfona poprzedniej generacji.
Więcej o:
Komentarze (6)
Premiera technookularów od Google szybciej niż sądziliśmy?
Zaloguj się
 • little.zybenna

  Oceniono 3 razy 3

  zawsze marzyłam o okularach wyświetlających książki, do poczytania w tramwaju albo autobusie

 • czarnybaran1

  Oceniono 6 razy 2

  staniemy się małpami w okularach, którym wgoogluje się wszystko a odcięcie od sieci bedzi tym czym dzisiaj jest brak prądu.

 • ncc74656

  0

  To już od roku są sprzedawane podobne okulary innej firmy. Nie pamiętam nazwy ale cena jakoś ok 400 USD.

 • Gość: jadzia

  0

  potrafią prać?

 • madmaxs

  0

  jeszcze zeby korygowaly wade wzroku...

 • kapitantromba

  Oceniono 6 razy -4

  a czy grać będzie można w FPS sensownie? Bo to jedyne zastosowanie jakie widzę dla takich zabawek...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX