Na Wyspach lekarze poza lekami będą przepisywać aplikacje na smartfony

Znak naszych czasów?

Brytyjski sekretarz stanu ds. zdrowia Andrew Lansley sporządził listę prawie 500 programów na urządzenia przenośne, które lekarze rodzinni publicznej służby zdrowia mają rekomendować swoim pacjentom. Polecane będą przede wszystkim aplikacje darmowe bądź tanie w użytku, a wszystko po to, by zmniejszyć liczbę wizyt pacjentów u lekarzy oraz dać im więcej siły do walki z dolegliwościami.

Programy umieszczone na liście są bardzo różnorodne. Pomagają w radzeniu sobie z depresją i traumatycznymi przeżyciami, monitorowaniu ciśnienia krwi, znajdowaniu placówek służby zdrowia, ostrzegają alergików, które pokarmy zawierają szkodliwe dla nich składniki, przypominają cukrzykom o zażywaniu leków i sprawdzaniu ciśnienia krwi, instruują, jak wykryć raka piersi i służą do wielu innych celów. Rozporządzenie obejmuje już niektóre placówki i wkrótce ma być wprowadzone do pozostałych.

Znakomity pomysł, prawda? Szkoda, że na podobne rozwiązanie nie mamy na razie co liczyć w Polsce.

[Za: Telegraph]

Więcej o:
Komentarze (1)
Na Wyspach lekarze poza lekami będą przepisywać aplikacje na smartfony
Zaloguj się
  • osmiol

    Oceniono 6 razy 4

    Oczywiscie , ze genialny pomysl. Teraz do normalnej konsultacji , ktorej udziela sie co chwila powazniej choremu czlowiekowi, dojdzie mnostwo dodatkowych konsultacji w zwiazku ze wskazaniem jakiejs maszynki czy programu wlaczajac koniecznosc radzenia jak korzystac z niego. Poniewaz lekarze brytyjscy nie maja nic do roboty i po udzieleniu srednio 40 konsultacji osobiscie , 30 telefonicznie, podpisaniu 200 recept, przeczytaniu 50 listow od konsultantow i ich opisaniu w historii choroby, 2 wizytach domowych oraz sprawdzeniu 40-60 wynikow badan swoich pacjentow dziennie nareszcie zajma sie czyms pozytecznym jak np. udzielanie odpowiedzi na pytanie co zrobic jak program komputerowy zainstalowany na najnowszym IPhone wykryje raka jajnika u 45-letniego murarza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX