Apple wymyśla klawiaturę od nowa

Mają być lżejsze, cieńsze i wykonane z praktycznie dowolnego materiału.

W Amerykańskim Urzędzie Patentowym odnaleziono kolejny pomysł zarejestrowany przez firmę Apple. Tym razem opatentowała ona nową metodę wytwarzania klawiatur komputerowych. Dzięki niej, klawiatury mogłyby nie tylko być cieńsze, lżejsze i wygodniejsze, ale i wykonane z praktycznie dowolnego materiału. Wszystko to sprawić ma, że urządzenia, w których zostaną wykorzystane, również zostaną odchudzone, ale będą przy okazji jeszcze ładniejsze - lepiej zaprojektowane.

W patencie Apple, poszczególne klawisze opierają się na niewielkiej wypustce, która rejestruje co konkretnie wciskamy. Wypustka ta, choć zazwyczaj jest wykonana z gumy, w patencie amerykańskiej korporacji, może być stworzona z praktycznie dowolnego materiału. Decyzja o wykorzystaniu drewna, szkła lub kamienia, wpłynie na to, jak ludzki zmysł dotyku odbierał będzie wciskanie klawiszy oraz oczywiście na wygląd klawiatury.

Apple wymyśla klawiaturę od nowa

Same klawisze mają się także opierać na małej "dźwigni", która sprawi, że poczujemy niewielki "opór" przy ich wciskaniu. Dodatkowe bodźce również mają wpłynąć na komfort korzystania z urządzenia. W patencie Apple zaskakuje również minimalny skok klawiszy, który wynosi zaledwie 0,2 mm.

Oczywiście jak zwykle nie wiemy czy i kiedy amerykańska korporacja wykorzysta swój patent. Osoby zainteresowane nim odsyłamy jednak do Amerykańskiego Urzędu Patentowego, w którym znajdziemy więcej informacji na temat opisanego pomysłu.

[za: Apple Insider]

Więcej o:
Komentarze (42)
Apple wymyśla klawiaturę od nowa
Zaloguj się
 • mille666

  Oceniono 22 razy 16

  Opatentują owe 0,2 mm i chirurdzy nie będą mogli korzystać z narzędzi :) z dowolnego: czyli drewna, szkła i rudy uranu! większych pierdół dawno nie czytałem - ile wam płacą? silikonowe /elastyczne/ produkowane są od wielu lat: laptop-tech.pl/sklep/details/144/klawiatura-elastyczna-silikonowa-rubbord-usb.html ale po tym patencie zapewne apple pozabija firmy to czyniące w sądach...
  a tekst że "ładna" to już rozwala na kawałki: wszyscy wiemy, że Apple wymyślił kanony piękna!!!

  Dawajcie newsa, że apple wynalazł Biblię - będzie weselej, bo na razie to już skrajna żenada

 • adclient

  Oceniono 20 razy 16

  wymyślili stycznik?
  na szczęście w sądzie łatwo obalić taki patent.
  Ale ile roboty dla prawników :-)

 • szpon

  Oceniono 18 razy 12

  By w końcu naprawili iOS, dali obsługę LTE w srajfonach itd. a nie kombinują kolejne patenty żeby na nich zarabiać w sądach (i przy okazji opóźniać postęp technologiczny na świecie).

 • grpeter

  Oceniono 13 razy 11

  "Same klawisze mają się także opierać na małej "dźwigni", która sprawi, że poczujemy niewielki "opór" przy ich wciskaniu"
  W sporej ilości klawiatur w laptopach właśnie tak jest zrobiona klawiatura...

 • tommyline

  Oceniono 9 razy 7

  Amerykanie są porąbani z patentowaniem pomysłów. Gdyby do patentu musieli dołączyć działające urządzenie, to ilość "amajzingów" spadłby im o 50-70%

 • franciszek.szwajcarski

  Oceniono 8 razy 6

  Mam kilkunastoletniego laptopa z klawiaturą na takich dźwigniach. Wyprodukowany przez digital, nie przez Apple. Rzeczywiście bardzo cienki i lekki.

 • polujacy_na_kaczki

  Oceniono 5 razy 5

  Zdawało mi się, że w USA nie można opatentować czegoś, co już ktoś wcześniej skonstruował.

 • gregviii

  Oceniono 5 razy 3

  stycznik, prymitywny - opatentowany przez apple. Krzyżakowe zawieszenie klawiszy? - kolejny patent appla?
  Mam nadzieję, że w europie ta bzdura nie przejdzie.

 • roweroraffi

  Oceniono 2 razy 2

  Czy nie na dokładnie takiej samej zasadzie działają normalne, obecnie produkowane klawiatury?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX