Apple wymyśla klawiaturę od nowa

Mają być lżejsze, cieńsze i wykonane z praktycznie dowolnego materiału.
Apple wymyśla klawiaturę od nowa Lżejsze, cieńsze i wykonane z dowolnego materiału. W Amerykańskim Urzędzie Patentowym odnaleziono kolejny pomysł zarejestrowany przez firmę Apple. Tym razem zgłosiła ona nową metodę wytwarzania klawiatur komputerowych. Dzięki niej klawiatury mogłyby być nie tylko cieńsze, lżejsze i wygodniejsze, ale i wykonane z praktycznie dowolnego materiału. Urządzenia, do których takie lekkie klawiatury zostaną zamontowane, również stracą na wadze. W patencie Apple poszczególne klawisze opierają się na niewielkiej wypustce, która rejestruje, co konkretnie wciskamy. Wypustka ta, choć zazwyczaj jest wykonana z gumy, w patencie amerykańskiej korporacji może być stworzona z praktycznie dowolnego materiału. Decyzja o wykorzystaniu drewna, szkła lub kamienia zmieni oczywiście oddziaływanie na zmysł dotyku. Same klawisze mają się także opierać na małej dźwigni, która sprawi, że poczujemy niewielki opór przy ich wciskaniu. Dodatkowe bodźce również mają wpłynąć na komfort korzystania z urządzenia. W patencie Apple zaskakuje również minimalny skok klawiszy, który wynosi zaledwie 0,2 mm. Oczywiście jak zwykle nie wiadomo, jak i kiedy amerykańska korporacja wykorzysta swój patent.

W Amerykańskim Urzędzie Patentowym odnaleziono kolejny pomysł zarejestrowany przez firmę Apple. Tym razem opatentowała ona nową metodę wytwarzania klawiatur komputerowych. Dzięki niej, klawiatury mogłyby nie tylko być cieńsze, lżejsze i wygodniejsze, ale i wykonane z praktycznie dowolnego materiału. Wszystko to sprawić ma, że urządzenia, w których zostaną wykorzystane, również zostaną odchudzone, ale będą przy okazji jeszcze ładniejsze - lepiej zaprojektowane.

W patencie Apple, poszczególne klawisze opierają się na niewielkiej wypustce, która rejestruje co konkretnie wciskamy. Wypustka ta, choć zazwyczaj jest wykonana z gumy, w patencie amerykańskiej korporacji, może być stworzona z praktycznie dowolnego materiału. Decyzja o wykorzystaniu drewna, szkła lub kamienia, wpłynie na to, jak ludzki zmysł dotyku odbierał będzie wciskanie klawiszy oraz oczywiście na wygląd klawiatury.

Apple wymyśla klawiaturę od nowa

Same klawisze mają się także opierać na małej "dźwigni", która sprawi, że poczujemy niewielki "opór" przy ich wciskaniu. Dodatkowe bodźce również mają wpłynąć na komfort korzystania z urządzenia. W patencie Apple zaskakuje również minimalny skok klawiszy, który wynosi zaledwie 0,2 mm.

Oczywiście jak zwykle nie wiemy czy i kiedy amerykańska korporacja wykorzysta swój patent. Osoby zainteresowane nim odsyłamy jednak do Amerykańskiego Urzędu Patentowego, w którym znajdziemy więcej informacji na temat opisanego pomysłu.

[za: Apple Insider]