Dropbox - wszystkie zdjęcia w jednym miejscu

Popularna usługa działająca w tzw. chmurze chce, abyśmy przechowywali na jej serwerach wszystkie nasze zdjęcia. Dla bezpieczeństwa i wygody.

W czwartek na Android Market pojawiła się nowa wersja mobilnej aplikacji Dropbox. Jedną z najważniejszych funkcji, jakie wprowadza, to opcja bezpośredniego, automatycznego przesyłania zdjęć do Dropboxa za pośrednictwem Wi-Fi bądź sieci komórkowej. Jeśli zrobimy fotkę smartfonem, po chwili znajdzie się ona na naszym koncie na Dropboksie w oryginalnym rozmiarze i najwyższej jakości. Niedługo odpowiednią aktualizację dostanie też Dropbox na iOS.

Od jakiegoś czasu podobna funkcja dostępna jest także w aplikacji na Windowsa i Maca. Gdy podłączymy do komputera aparat, smartfon, tablet czy kartę SD, fotografie samoczynnie trafią na serwery usługi. Niezależnie więc od tego, gdzie trzymamy zdjęcia, w krótkim czasie możemy je wszystkie umieścić w jednym miejscu, bez obawy, że gdzieś nam zaginą i bez żadnego wysiłku ze swojej strony. A potem obejrzeć je na dropbox.com w folderze Camera Uploads.

Warto dodać, że za pierwszy automatyczny upload dostajemy 500 MB miejsca na Dropboksie. Wraz z kolejnymi przesyłami danych możemy otrzymać aż 3 GB darmowej przestrzeni na wirtualnym dysku.

[Za: The Dropbox Blog]

Więcej o:
Komentarze (3)
Dropbox - wszystkie zdjęcia w jednym miejscu
Zaloguj się
 • lightboy

  0

  Rejestrując się z tego linku macie dodatkowe 250 mb gratis.
  db.tt/gqL7T38w

 • Gość: tomek

  0

  Tja, a potem znów Dropbox będzie miał jakąś dziurę i będzie można wejść na konto bez podania hasła.

  Windows Phone ma to od zawsze, uploaduje zrobione fotki na SkyDrive. Poza tym, na SkyDrive nie ma ograniczeń - można przesłać dowolną ilość GB.

 • grpeter

  0

  Od dawna taką usługę oferuje Google na urządzeniach z Androidem. Nazywa się to autoprzesyłanie. Robimy zdjęcia aparatem wbudowanym w urządzenie i automatycznie nowe zdjęcia są wrzucane do Picassa Web Album na naszym koncie. Możemy ustalić kiedy nasze zdjęcia będą przesyłane np. zdjęcia zostaną przesłane kiedy się podłączymy do sieci wi-fi aby nie obciążać naszego abonamentu transferem zdjęć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX