Windows 8 - pierwsze wrażenia

Całkiem nowy system, zrywający z tradycją Windowsa 95. Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne, "Ósemka" jest szybka, intuicyjna, choć chyba restartuje się dłużej, niż 8 sekund...
Windows 8 - pierwsze wrażenia "Ósemka" jest szybka i bardzo intuicyjna. Instalacja nowego systemu na komputerze z Windows 7 zajęła nam około godziny. Pełna recenzja jeszcze przed nami, ale już teraz dzielimy się z Wami pierwszymi spostrzeżeniami. Przede wszystkim interfejs kafelkowy jest bardzo intuicyjny. Wybrane kafle "żyją swoim życiem", czyli na bieżąco wyświetlają zmiany w aplikacji (na przykład aplikacja "Pogoda " czy "Wiadomości"). Bez problemu można się przełączyć w tryb Windows 7 i z poziomu tradycyjnego pulpitu zarządzać plikami i folderami. Wady? Windows 8 miał restartować się w 8 sekund, jednak podczas naszego testu trwało to nieco dłużej. Sporo czasu zajmuje też sam proces logowania na konto Windows Live. Testy nadal trwają, ale już wkrótce opublikujemy pełną recenzję.

Instalacja nowego systemu na komputerze z Windows 7 zajęła nam około godziny. Ale jest. Pełnoprawna recenzja jeszcze przed nami, ale dzielimy się pierwszymi wrażeniami. A są one pozytywne.

Przede wszystkim interfejs kafelkowy jest bardzo intuicyjny. A do tego ładny. Wybrane kafelki "żyją" swoim życiem, czyli na bieżąco wyświetlają zmiany w aplikacji (na przykład aplikacja Pogoda czy Wiadomości). Bez problemu można się przełączyć w tryb Windows 7 i z poziomu tradycyjnego pulpitu zarządzać plikami i folderami.

Wady? Jak zwykle jakieś się znajdą. Windows 8 miał restartować się w 8 sekund. No cóż, u nas trwa to trochę dłużej. Dość długo zajmuje też sam proces logowania się na konto Windows Live.

Testy jednak trwają, już wkrótce opublikujemy pełną recenzję.