#Facebook nie działa - miliony osób nie mogą się zalogować [aktualizacja]

Co robić, jak żyć?

[Aktualizacja]

Wygląda na to, że wszystko powoli wraca do normy, a serwery Facebooka znów działają. Świat po raz kolejny został uratowany

-----------------

7 marca  rano strona Facebooka przez kilka godzin była niedostępna. Wygląda na to, że awarii uległy serwery firmy. Ludzie z całego świata alarmują o tym na Twitterze. Co kilka sekund przybywa po kilkaset wpisów oznaczonych tagiem #FacebookDown.

Fot. Twitter

Facebook liczy sobie obecnie ok. 800 milionów użytkowników na całym świecie. Awaria jest globalna, a to oznacza, że niektórzy będą dziś mieli ciężki dzień. Problem dotyczy z pewnością Estonii, Francji, Niemiec, Islandii, Irlandii, Izraela, Włoch, Holandii, Rosji, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, no i Polski.

Fot. Twitter

U mnie Facebook działa bez problemu, zarówno w przeglądarce jak i w aplikacjach mobilnych. Ciekawe są też wyniki szybkiego testu przeprowadzonego sprawdzonym narzędziem - Down for everyone or just me (jeśli jakaś strona jest niedostępna można tam sprawdzić, jak szeroki jest zakres awarii) - z których wynika, że... Facebook działa.

Down for everyone or just me

Jak można tłumaczyć problemy Facebooka? Jednym z rozwiązań jest awaria DNS. Jak czytamy na jednym z blogów:

Facebook nie działa, zniknął z DNS-ów UPC (i Astera zarazem) nie ma go w otwartym DNS Googla 8.8.8.8

Będziemy śledzić sytuację na bieżąco, gdy dowiemy się czegoś nowego, tekst zostanie zaktualizowany.

Działa wam Facebook, czy podobnie jak spora część świata, nie macie do niego dostępu?