Pomylone laury - Złotą Antenę otrzymał Samsung Galaxy SII, a nie Nokia Lumia 800

W Polsce od 4 lat najlepszym telefonom przyznawane są nagrody - tzw. Złote Anteny. W tym roku laureatem była Nokia Lumia 800. Przynajmniej do wczoraj, bo właśnie otrzymaliśmy dementi. Z powodu pomyłki, której organizator konkursu jeszcze nie wyjaśnił, to jednak nie nowa Nokia zasłużyła na laur, a Samsung Galaxy S2.
Pomylone laury Złotą Antenę otrzymał Samsung Galaxy S II, a nie Nokia Lumia 800. W Polsce od 4 lat najlepszym telefonom przyznawane są nagrody - tzw. Złote Anteny. W tym roku laureatem była Nokia Lumia 800. Przynajmniej do niedawna, bo właśnie otrzymaliśmy dementi. Z powodu pomyłki, której organizator konkursu jeszcze nie wyjaśnił, to jednak nie nowa Nokia zasłużyła na laur, a Samsung Galaxy S II. Konkurs Złote Anteny Świata Telekomunikacji przeprowadzany jest przez firmę MM Conferences S.A., wydawcę magazynu "Prawo i Regulacje Świata Telekomunikacji". Uroczysta gala, podczas której wręczano nagrody, odbyła się 6 marca w Auli Politechniki Warszawskiej. Tymczasem dotarła do nas wiadomość, iż Lumia 800 zdobyła jedynie wyróżnienie, a prawdziwym zwycięzcą jest Samsung Galaxy SII. Jak czytamy w sprostowaniu przesłanym przez organizatora konkursu: "Organizator konkursu Złotych Anten Świata Telekomunikacji - firma MM Conferences S.A. - oświadcza, że w wyniku niezamierzonego nieporozumienia poinformował firmę Nokia Poland o przyznaniu nagrody głównej Złota Antena Świata Telekomunikacji w kategorii Telefon Roku 2011 smartfonowi Nokia Lumia 800 oraz zaakceptował treść oświadczenia prasowego firmy, tymczasem w rzeczywistości tytuł ten uzyskał smartfon Samsung Galaxy S II. Nokia Lumia 800 otrzymała wyróżnienie w tej kategorii". W ostatnim kwartale 2011 roku Nokia sprzedała 0,9 miliona smartfonów z Windows Phone. To czyni ją największym producentem sprzętu z mobilnym systemem operacyjnym Microsoftu. Za to Samsung w ciągu 10 miesięcy sprzedał aż 20 milionów smartfonów Galaxy SII.

Konkurs Złote Anteny Świata Telekomunikacji przeprowadzany jest przez firmę MM Conferences S.A., wydawcę magazynu "Prawo i Regulacje Świata Telekomunikacji".

Jak wynikało z komunikatu prasowego przesłanego do mediów 7 marca zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu w kategorii "Telefon Roku" okazał się model Nokia Lumia 800

za wyjątkowe połączenie designu i najnowszych technologii, za przyjazny i prosty w obsłudze interfejs oraz rozbudowane funkcje internetowe.

Uroczysta gala, podczas której wręczano nagrody odbyła się 6 marca w Auli Politechniki Warszawskiej.

Tymczasem wczoraj dotarła do nas wiadomość, iż Lumia 800 zdobyła jedynie wyróżnienie, a prawdziwym zwycięzcą jest Samsung Galaxy SII. Jak czytamy w sprostowaniu przesłanym przez organizatora konkursu:

Organizator konkursu Złotych Anten Świata Telekomunikacji - firma MM Conferences S.A. -oświadcza, że w wyniku niezamierzonego nieporozumienia poinformował firmę Nokia Poland o przyznaniu nagrody głównej Złota Antena Świata Telekomunikacji w kategorii Telefon Roku 2011 smartfonowi Nokia Lumia 800 oraz zaakceptował treść oświadczenia prasowego firmy, tymczasem w rzeczywistości tytuł ten uzyskał smartfon Samsung Galaxy SII. Nokia Lumia 800 otrzymała wyróżnienie w tej kategorii.

To bardzo ciekawa sytuacja. Wregulaminie konkursu czytamy, że producenci ubiegający się o nagrodę oceniani będą na dwóch etapach: oceny formalnej i preselekcji oraz oceny merytorycznej.

Ocena formalna i preselekcja polega na weryfikacji danych przesłanych przez kandydata przez MM Conferences S.A. Kompletne zgłoszenie, przesłane w terminie następnie podlega ocenie merytorycznej. Ocena merytoryczna przeprowadzana jest przez członków Kapituły Konkursu. Kapituła konkursu przyznaje na podstawie przyjętych kryteriów punkty w poszczególnych kategoriach. Podmiot, który osiągnie największą ilość punktów w danej kategorii otrzymuje Złotą Antenę Świata Telekomunikacji.

Wydawać by się mogło, że regulamin konkursu odporny jest na pomyłki i błędy. Jak jednak widać na przykładzie zamieszania ze Złotą Anteną - wcale tak nie jest.

W ostatnim kwartale 2011 roku Nokia sprzedała 0,9 miliona smartfonów z Windows Phone. To czyni ją największym producentem sprzętu z mobilnym systemem operacyjnym Microsoftu. Za to Samsung w ciągu 10 miesięcy sprzedał aż 20 milionów smartfonów Galaxy SII.

Skontaktowaliśmy się z firmą MM Conferences S.A., organizatorem konkursu, prosząc o wyjaśnienie. Gdy tylko je otrzymamy, tekst zostanie zaktualizowany.

A Waszym zdaniem, który model zasługuje na wygraną?

 

Zdjęcie Nokia Lumia 800 czarny Zdjęcie Samsung Galaxy S II GT-i9100 czarny
Nokia Lumia 800 czarny Samsung Galaxy S II GT-i910...
Porównaj ceny > Porównaj ceny >
Podstawowe informacje
Przekątna ekranu 3,7 cala 4,3 cala
System operacyjny Windows Phone 7.5 Android 2.3 Gingerbread
Parametry techniczne
Pamięć wbudowana 16 GB 16 GB
Pamięć RAM 512 MB 1 GB
Procesor Qualcomm Snapdragon MSM8255 (Scorpion) Samsung Exynos 4210 (ARM Cortex-A9)
Częstotliwość procesora 1,4 GHz 1,2 GHz
Rozdzielczość ekranu 480 x 800 480 x 800
Rodzaj akumulatora Li-Ion Li-Ion
Pojemność akumulatora 1450 mAh 1650 mAh
Czytnik kart pamięci Nie Tak
Funkcje
Aparat cyfrowy 8 Mpx 8 Mpx
Dodatkowa kamera Nie 2 Mpx
Komunikacja
WiFi Tak Tak
GPS Tak, A-GPS Tak, A-GPS
Parametry fizyczne
Wymiary 116,5 x 61,2 x 12,1 mm 125,3 x 66,1 x 8,5 mm
Waga 142 g 116 g
dane dostarcza:

 

Więcej o: