Marvel zapowiada komiksowy program z rozszerzoną rzeczywistością

Jeśli lubisz komiksy i masz iPada, to pewnie próbowałeś je czytać na iPadzie. Ale jeśli wolisz papierowe, to jeden z największych wydawców, Marvel, też ma coś dla Ciebie.

Marvel AR to aplikacja wykorzystująca rzeczywistość rozszerzoną - czyli możliwość ukrycia wirtualnych treści w prawdziwych przedmiotów. W tym wypadku aplikacja na iPada pozwala na dostrzeżenie dodatkowych elementów w komiksowych panelach. Wystarczy przeglądać komiks trzymając nad nim iPada (lub iPhone) i czekać, aż pojawi się ikonka aktywacji oznaczająca, że aplikacja rozpoznała kadr zapisany w jej pamięci. Po kliknięciu może pojawić się animowana postać z kadru w  trójwymiarze, scenarzysta opowiadający o pomyśle na ten element historii albo wersja strony z etapu szkicu ołówkowego. W ten sposób można pokazać fanom jak powstawał komiks, który własnie mają w rękach.

Jak mówi Peter Philips, wiceszef działu odpowiedzialnego za cyfrowe publikacje w Marvelu, wirtualne elementy nie będą niezbędne to cieszenia się lekturą - należy je raczej porównać do dodatków na DVD.

Pomysł jest niezwykle ciekawy - nie było jeszcze takiej próby uatrakcyjnienia nieco zakurzonego medium, jakim są komiksy.

[Cnet]

Więcej o: