Google przenosi książki do Internetu - artysta widzi w tym dzieło sztuki

Andrew Norman Wilson, jak większość artystów, dostrzegł coś godnego uwagi w pozornie prozaicznych okolicznościach. Pracując dla Google przy przenoszeniu do sieci książek zaczął bawić się procesem digitalizacji i tworzyć dzieła sztuki.

Okazało się, że uchwycony gdzieś palec, zgięta wpół kartka papieru, zbyt wcześnie wyciągnięta ze skanera strona może okazać się - przy odrobinie twórczej pomocy - dziełem sztuki. W taki sposób powstał projekt ScanOps.

Jego autor, Andrew Norman Wilson, był jednym z zatrudnionych w Googleplexie (głównej siedzibie korporacji) archiwistów, którzy przenosili dla Google "analogowe" książki do sieci.

ScanOps

Wilson zasłynął w zeszłym roku tworząc film Workers Leaving the Googleplex, który wydaje się trywialny do momentu, kiedy uświadomimy sobie, iż nawiązuje do dzieła braci Lumi?re "Wyjście robotników z fabryki" z 1895 r. Niestety pracodawca nie podzielił pasji Wilsona i zwolnił go za ujawnianie sekretów firmy.

Google od dawna wspiera artystów z całego świata i pozwala na zapoznanie się z kolekcjami różnych muzeów. Szkoda, że we własnych szeregach nie pozostawili dobrze zapowiadającego się twórcy.

Prezentowane w tym materiale dzieła są autorstwa Andrew Normana Wilsona, publikujemy je za jego pisemną zgodą.

ScanOps

Więcej o:
Komentarze (9)
Google przenosi książki do Internetu - artysta widzi w tym dzieło sztuki
Zaloguj się
 • Gość: ja

  Oceniono 18 razy 16

  Też jestem artystą i to od conajmniej 10lat skanowania różnych rzeczy :D

 • fajny_zajety

  Oceniono 18 razy 14

  artysta widzi w tym dzieło sztuki - kolejny co będzie udawał ,że stworzył coś niesamowitego. Jak będzie miał dużo szczęścia to może trafi na takiego farajerana jakiego trafił Andrew Andy Warhol i ktoś wyceni jego sztukę na miliony dolarów. Mam jednak nadzieje ,że tym razem nikt sie nie nabierze na te komputerowe wrzuty.

 • karl.franc

  Oceniono 5 razy 5

  biorac pod uwage niektore wspolczesne "dziela" to to wyglada calkiem niezle

 • wolska_jest_najwazniejsza

  Oceniono 3 razy 1

  Ludzie gó... w papierku kupią. Toż to sztuka!

 • Gość: mj

  Oceniono 1 raz -1

  Piece of shit... anie dzieła sztuki!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX