Google przygotuje raport o twojej aktywności w sieci [Aktualizacja]

Jakie usługi Google odwiedziłeś, z jakich lokalizacji się do nich logowałeś, z kim przede wszystkim utrzymujesz kontakty - między innymi te dane mogą wylądować "na twoim biurku" dzięki nowej usłudze "Aktywność na koncie", którą właśnie uruchomiło Google.
Raport o twojej aktywności w sieci Google uruchomiło nową usługę "Aktywność na koncie". W ramach nowej usługi "Aktywność na koncie" Google dzieli się z nami wiedzą zgromadzoną podczas analizy naszego zachowania w sieci. Usługa w wersji beta umożliwi każdemu posiadaczowi konta Google otrzymanie od internetowego giganta bezpłatnego i zabezpieczonego hasłem raportu. Znajdziemy w nim wiele informacji: wykaz poszczególnych usług, z których korzystaliśmy (np. Google Plus, YouTube, Gmail), miejsca i systemy operacyjne, z których nastąpiły logowania, rodzaje używanych przeglądarek i wiele innych informacji. Wygenerowanie raportu może trwać nawet kilka dni. Google motywuje stworzenie nowej usługi dbałością o naszą prywatność. "Im więcej wiesz o swojej aktywności, tym łatwiej będzie ci podjąć kroki w celu ochrony swojego konta Google". Na przykład: jeśli w raporcie zauważysz, że ktoś z Bułgarii zalogował się na Twoje konto, wiesz, że ktoś być może chce je przejąć. Nowa usługa pojawiła się w serwisie miesiąc po wprowadzeniu budzącej kontrowersje nowej polityki prywatności jednolitej dla wszystkich produktów Google. "Aktywność na koncie" jest więc krokiem w dobrym kierunku - wiemy przynajmniej, jakiego rodzaju dane gromadzi korporacja. Z drugiej strony - narzędzie z pewnością ujawnia tylko małą cząstkę naszego "dossier".

Brzmi groźniej, niż mogłoby się wydawać. Google dzieli się z nami wiedzą zgromadzoną podczas analizy naszego zachowania w sieci. Usługa "Aktywność na koncie" (w wersji beta) umożliwi każdemu posiadaczowi konta Google otrzymanie od internetowego giganta bezpłatnego i zabezpieczonego hasłem raportu.

Znajdziemy w nim wiele informacji: wykaz poszczególnych usług, z których korzystaliśmy (np. Google+, YouTube, Gmail), miejsca i systemy operacyjne, z których nastąpiły logowania, rodzaje używanych przeglądarek i wiele innych informacji. Wygenerowanie raportu może trwać nawet kilka dni.

Google motywuje stworzenie nowej usługi dbałością o naszą prywatność.

"Im więcej wiesz o swojej aktywności tym łatwiej będzie ci podjąć kroki w celu ochrony swojego konta Google". Na przykład: jeśli w raporcie zauważysz, że ktoś z Bułgarii zalogował się na Twoje konto, wiesz, że ktoś być może chce je przejąć.

Nowa usługa pojawiła się w serwisie miesiąc po wprowadzeniu budzącej kontrowersje nowej polityki prywatności jednolitej dla wszystkich produktów Google. "Aktywność na koncie" jest więc krokiem w dobrym kierunku - wiemy przynajmniej jakiego rodzaju dane są o nas zbierane. Z drugiej strony - narzędzie z pewnością ujawnia tylko małą cząstkę naszego "dossier". Co jeszcze wie o nas Wielki Brat z Mountain View?

Ciekawi nowej usługi? Możecie ją przetestować pod tym linkiem.

[ za Google ]

Aktualizacja

Otrzymałam swój pierwszy raport dotyczący mojej aktywności na koncie Google. I nie jestem porażona ogromem wiedzy, jaki posiada o mnie Google. Znajdują się w nim miejsca, skąd w ciągu ostatniego miesiąca łączyłam się z Siecią, nazwy sieci, przeglądarki i platformy z jakich korzystałam z usług koncernu. Liczba maili wysłanych i odebranych, oraz osoby z którymi najczęściej korespondowałam.

Raport aktywności na koncie Google

Niestety (albo "stety" dla mnie) wyłączyłam już dawno temu historię wyszukiwania Sieci, więc Google nie jest w stanie podać, ile fraz wpisałam w wyszukiwarkę i jakie pojawiały się najczęściej.

Więcej o:
Komentarze (48)
Google przygotuje raport o twojej aktywności w sieci [Aktualizacja]
Zaloguj się
 • wyciorex

  Oceniono 57 razy 39

  W tej usłudze zobaczymy 10% tego co w rzeczywistości googiel sobie o nas zbiera. Dlaczego ? Bo nie pokazuje nam co zbiera wg. IP, MAC, geolokalizacji i innych specyficznych danych, które nasze komputery i komórki zostawiają.

  Pozdrawiam

 • ulanzalasem

  Oceniono 27 razy 15

  Dobrze, że skończyła się zimna wojna, że upadłą kurtyna...bo jeszcze by ktoś pomyślał, że FB czy Google to zwykłe szpiegowskie narzędzia KGB/CIA, że jak jakaś prywatna firemka może nie tylko gromadzić dane, ale także je przetwarzać i do tego sprzedawać innym ;)

 • Gość: lolek

  Oceniono 23 razy 13

  swietna funkcja.

  z mojego punkt widzenia - nie jestem celem zadnych agencji; niech wiedza, ze lubie papryke i troche porno, who cares? w druga strone, mam calkiem wygodne, darmowe narzedzie do pracy / rozrywki.

  jest tylko jedna zasada: dotkniecie klawiatury = utrata prywatnosci; trzeba myslec co sie robi i brac odpowiedzialnosc za swoje zachowanie.

 • mille666

  Oceniono 22 razy 12

  wystarczy po prostu nie korzystać z usług szpiegowskich korporacji i po krzyku

 • niemiec.de

  Oceniono 10 razy 10

  Spoleczenstop samo sobie zaklada elektroniczne obroze.
  Ten glupi ped bycia non stop online i informaowania calego swiata kiedy zniekamy na 5 min bo idziemy do toalety ma niestety konsekwencje - na serwerach zostaja slady naszej aktywnosci i zawsze mozna je wygrzebac. I sa powody dla ktorych warto sebie zadac taki zbierania tych danych i ich analizy.

 • persephonix

  Oceniono 23 razy 9

  Prowadze nudne zycie kury domowej i szarego pracownika, jak ich te dane podniecaja to na zdrowie :) niech zbieraja, mi to lata

 • makabrapolska

  Oceniono 64 razy 8

  Jezeli ktos ceni sobie swoja prywatnosc i nie chce zeby wszelkie zbierane przez google informacje trafialy tez na serwery tajnych sluzb to powinien przestac uzywac tego szpiegowskiego badziejstwa.Sa przeciez dobre alternatywne mozliwosci ale uzytkownicy w duzej wiekszosci to ciemnota niewiedzaca jak to wszystko dziala i jakie ma powiazania

 • villk

  Oceniono 9 razy 5

  jest to reklama usługi jak gogle bedzie sprzedawac za jakis czazs .... a kretyni będe sprawdac.....

  jak dlamnie takie profilowanie zachowan Obywateli w sieci powinno byc zabronione dla podmiotów komercyjnych

  gdzie jest inspektor danych osobowych ..
  wystarczy jeden włam i te dane "wyciekną"

  a co mozna zrobic z tak informacja to każdy kto ma odrobine wyobrazni bedzei wiedział...

  villk.blox.pl/2012/03/w-nawiazaniu-do-Nie-panikujmy-porownania-z.html

 • janek.kubza

  Oceniono 7 razy 5

  Niestety w obecnych czasach zadbanie o prywatnosc jest coraz trudniejsze. Google przechowuje wszelkie informacje co u nich robilismy, skad do nich weszlismy, gdzie od nich poszlismy, z jakiego komputera, jak bylismy zalogowani i mnostwo innych. Wie nawet co robimy na Facebooku i innych serwisach socjalnych.
  Polecam artykul: tinyurl.com/facebook-ujawnil-bigamie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX