Anonymous chcą na jeden dzień wyłączyć internet

Grupa Anonymous zapowiedziała, że w najbliższą sobotę, 31 marca, ponownie spróbują "wyłączyć internet". Wszystko w ramach akcji protestacyjnej Operation Global Blackout.

Anonymous zapowiedzieli przeprowadzenie swojej operacji 31 marca już ponad miesiąc temu. Uzasadniają to

protestem przeciwko SOPA, Wallstreet, naszym nieodpowiedzialnym przywódcom i ukochanym bankierom, którzy sprawiają, że świat głoduje, a wszystko to dla swojej sadystycznej zabawy i egoistycznych potrzeb.

Anonymous chcą tego dokonać przeprowadzając atak DDoS na najważniejsze serwery odpowiedzialne za kierowanie ruchem w sieci. W uproszeniu można powiedzieć, że chcą doprowadzić do ich przeciążenia, a tym samym uniemożliwić normalne korzystanie z zasobów Internetu. Czy taki plan może się powieść?

To może im się częściowo udać. Te serwery są bardzo wydajne, ale można je zatkać. Jednak to nie jest tak, że nagle cały Internet przestanie działać

stwierdził w rozmowie z TOK FM specjalista ds. bezpieczeństwa Janusz Urbanowicz. Jak tłumaczył, komputery nie za każdym razem potrzebują informacji z 'głównych' serwerów, by trafić do danej strony. Jeżeli wcześniej odwiedzaliśmy już dany portal, prowadząca do niego droga przynajmniej przez pewien czas będzie zapisana w pamięci komputera.

Problem może się pojawić, gdy będziemy chcieli wejść na stronę, z której nigdy wcześniej nie korzystaliśmy

mówi Urbanowicz. Serwis BGR zauważa natomiast, że choć przeprowadzenie tego typu ataku jest faktycznie możliwe, to szanse powodzenia nie są wielkie.


Anonymous - kim są ludzie, którzy zatrzymali ruch na polskich stronach rządowych?
Dlaczego Anonymous noszą maski i skąd wzięła się ich nazwa?
Anonymous: terroryści, rewolucjoniści, czy tłum z pochodniami?
Więcej o:
Komentarze (26)
Anonymous chcą na jeden dzień wyłączyć internet
Zaloguj się
 • blahblahblah1

  Oceniono 11 razy 9

  Nie mają najmniejszych szans. Chcą zaatakować 13 root DNS serwerów... System DNS jest zaprojektowany tak, żeby być odpornym na takie ataki, ma wystarczającą przepustowość. Takie ataki już były przeprowadzane (w 2002 i 2007 roku) i wiele nie zdziałały.

  Wiele z root reswerów jest rozproszonych po świecie, np serwer J (tak, są na tyle ważne, że mają jednoliterowe nazwy) jest tak naprawdę 70 różnymi serwerami w kilkudziesięciu różnych krajach.
  Niektóre z root serwerów są w "dziwnych miejscach" (np. labolatoria w Los Alamos) i mają "dziwnych operatorów" (np. operatorem serwera G jest ministerstwo obrony USA, serwera H - U.S. Army Research Lab. Odbiją się jak od ściany.

  więcej: www.root-servers.org/

 • vordloras

  Oceniono 9 razy 7

  nieee, no nie pasuje mi ta sobota... niech to na poniedziałek przełożą.

 • biurkozdeski

  Oceniono 3 razy 3

  a kiedyś słyszałem, że wystarczy w google wpisać google....

 • magol

  Oceniono 19 razy 3

  kto pracuje w sobotę i potrzebuje do tego internetu mógłby sobie zrobić choć raz wolne z pożytkiem dla najbliższych. Dość ciekawa operacja - przyglądał się będę na miarę własnych możliwości. Idee szczytne pytanie czy prawdziwe i jakie ich będą skutki.

 • fredb2

  Oceniono 4 razy 2

  ....protestem przeciwko SOPA, Wallstreet, naszym nieodpowiedzialnym przywódcom i ukochanym bankierom, którzy sprawiają, że świat głoduje, a wszystko to dla swojej sadystycznej zabawy i egoistycznych potrzeb...

  to akurat czysta i szczera prawda, gielda i banki to najwieksi legalni zlodzieje

 • fredb2

  Oceniono 4 razy 2

  ...protestem przeciwko SOPA, Wallstreet, naszym nieodpowiedzialnym przywódcom i ukochanym bankierom, którzy sprawiają, że świat głoduje, a wszystko to dla swojej sadystycznej zabawy i egoistycznych potrzeb...

  to akurat czysta i szczera prawda, gielda i banki to najwieksi legalni zlodzieje.

 • stefanpajonk

  Oceniono 4 razy 2

  "Jeżeli wcześniej odwiedzaliśmy już dany portal, prowadząca do niego droga przynajmniej przez pewien czas będzie zapisana w pamięci komputera." niezły ekspert szkoda że nie powiedział żeby zgrać swoje ulubione strony na dysk

 • kkk-24

  Oceniono 6 razy 2

  Rzady wszystkich krajow,bankierzy i korporacje to banda sponsorowanych bandytów!!!

 • mille666

  Oceniono 8 razy 2

  szczytne idee lecz źle ukierunkowane: powinni na rok wyłączyć sieć rządom i wojsku na zawsze, a korporacjom według "zasług"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX