Jeszcze MeeGo nie umarło?

Według najnowszych doniesień Nokia wcale nie zrezygnowała z rozwijania mobilnego systemu operacyjnego MeeGo, który jak do tej pory pojawił się tylko na smartfonie Nokia N9. Na rynku mogą pojawić się dwa kolejne urządzenia, działające po kontrolą tego OS-u.
Jeszcze MeeGo nie umarło? Według najnowszych doniesień Nokia nie spisała MeeGo na straty. Netbook News donosi, że prace nad MeeGo trwają. Zajmować się nim ma grupa Next Billion Group, której celem jest "podłączenie kolejnego miliarda osób do internetu". Oznacza to, że jeśli faktycznie pojawią się dwa kolejne urządzenia z MeeGo, to będą one niedrogie i przeznaczone na rynki rozwijające się. Wcześniej twierdzono, że prace nad MeeGo zostały całkowicie zawieszone. Nokia doszła do wniosku, że "stoi na płonącej platformie" i jedynym wyjściem będzie podpisanie strategicznego porozumienia, na mocy którego na smartfonach fińskiego producenta instalowany będzie Windows Phone, mobilny system operacyjny Microsoftu. Na rynek trafiło więc pierwsze i ostatnie urządzenie działające pod kontrolą MeeGo - Nokia N9.

Źródłem tych doniesień jest serwis Netbook News . Prace nad MeeGo trwają podobno wewnątrz grupy Next Billion Group, której celem jest "podłączenie kolejnego miliarda osób do internetu". Oznacza to, że jeśli faktycznie pojawią się dwa kolejne urządzenia z MeeGo, to będą one niedrogie i przeznaczone na rynki rozwijające się.

Wcześniej twierdzono, że prace nad MeeGo zostały całkowicie zawieszone. Nokia doszła do wniosku, że "stoi na płonącej platformie" i jedynym wyjściem będzie podpisanie strategicznego porozumienia , na mocy którego na smartfonach fińskiego producenta instalowany będzie Windows Phone, mobilny system operacyjny Microsoftu. Na rynek trafiło więc pierwsze i ostatnie urządzenie, działające pod kontrolą MeeGo - Nokia N9. A przynajmniej tak sądzono do tej pory. Cóż, jeśli nowe doniesienia okażą się prawdą, to można się jedynie cieszyć.

 

 

Więcej o:
Komentarze (22)
Jeszcze MeeGo nie umarło?
Zaloguj się
 • Gość: http://www.di.fm

  Oceniono 19 razy 15

  Nokia błądzi, a w biznesie, błądzenie równa się katastrofa. Nich się lepiej na coś zdecydują, bo nikt nie będzie wykładał półtora kafla za telefony z OS-em, który dziś jest, jutro nie ma, pojutrze znowu jest i tak w koło Macieju.

 • wyciorex

  Oceniono 21 razy 15

  Było by świetnie, gdyby meego urosło do rangi androida. System na prawdę szybki, otwarty, bez zbędnych szpiegów, takie typowe ubuntu na komórce. Bawiłem się N9 i jest super. Dlaczego Nokia odpuściła ? Pewnie jakiś podpunkt M$ o tym mówi niestety.

  www.autokoncern.pl

 • ziomys78

  Oceniono 6 razy 6

  Warto by było dodać , że Nokia jest obecnie podzielona na dwa działy . Osobno zajmują się słuchawkami z WP ( Dział Smart phones) i osobno pozostałymi z założenia tańszymi komórkami (Mobile phones) . Właśnie dwie kolejne słuchawki MeeGo mają należeć do działu Mobile phones czyli tego tańszego i właśnie z niższej półki mają to być fony z tym systemem . Jakby ktoś nie wiedział obecnie Symbianem zajmuje się zewnętrza firma korporacja Accenture a nie Nokia .

 • lodzermensz1

  Oceniono 8 razy 4

  Bez chwili zastanowienia kupiłbym telefon z Mee-Go gdybym tylko miał pewność, że platforma będzie rozwijana. N9 wygląda świetnie. Niestety - po wszystkich tych zapowiedziach ze strony Nokii kupiłem SGSII.
  Obecne szefostwo Nokii to kukułcze jajo podrzucone przez Małomiękkiego...

 • arkadius.muhomory

  Oceniono 9 razy 3

  mialem przez kilka lat blackberry jako telefon firmowy (świetny do dzwonienia), dodatkowo do zabawy iphone 2 (słaby do rozmów telefonicznych choć do internetu i gierek idealny) - wszystko bezpłatnie, bez limitu danych,

  z wielkim zaciekawieniem odliczałem dni, kiedy to mogłem wybrać sobie za darmola z firmy telefon z androidem, padło na Xperia Arc S (1,4 GHz ładny wyświetlacz, najnowszy na tamte czasie soft addka)
  - no i kurr... zaczęło się; czy ja dobrze widzę... spodziewałem się super wydajnego telefonu i rozbudowanego ekosystemu android, a otrzymałem wolne, zabugowane zwierzę, które jeszcze nie wyszło spod szydła bety - myślę sobie, to nie możliwe: przecież to bardzo sprawnie rozwijany system chwalący się otwartością nie tak jak ios apple (który mnie wpieniał) i możliwością pełnej (jak się okazało później) niepełnej możliwości konfiguracji (nie można odinstalować syfu)

  panowie i panie - android naprawdę nie zbliża się jeszcze do elegancji i wydajności ios,a i to mnie bardzo martwi, bo od studiów byłem fanem linuxa

 • ziomys78

  Oceniono 9 razy 3

  Świetna wiadomość . Ten system jest super , nie to co WP .

 • charnel

  Oceniono 4 razy 2

  bo to dobry system jest :)

 • kac

  Oceniono 6 razy 2

  MeeGo może i nie umarło ale Nokia zdaje się szybko wróci do swojej oryginalnej produkcji - kaloszy.

 • xegar

  Oceniono 1 raz 1

  Taki "olds" na pierwszej stronie. Sam się sobie dziwię, że jeszcze zaglądam na gazeta.pl .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX