Google chce ci pomóc uniknąć korków

Sprawdź jak bardzo zatłoczone są ulice w twoim mieście.

Oto kolejna nowość od Google. Po opisywanym kilka chwil temu Art Project, w którym znalazły się pierwsze polskie muzea, przyszedł czas na Google Maps i korki. Już nie tylko autostrady i najważniejsze drogi posiadają graficzne oznaczenie natężenia ruchu. Teraz w usłudze powinniśmy zobaczyć jak bardzo zakorkowane są nawet mniejsze, miejskie ulice i uliczki.

Jeśli jeszcze nie korzystaliśmy z tej funkcjonalności, to podpowiadamy, że w Google Maps wystarczy wyznaczyć trasę, którą chcemy przebyć, a następnie w prawym górnym rogu zaznaczyć opcję "Korki".

Użytkownicy aplikacji Google Maps na Androidzie mogą teraz także na bieżąco przekazywać dane na temat natężenia ruchu i prędkości, z którą przebywają wyznaczoną trasę. Dzięki temu, w czasie rzeczywistym wpływają na polepszanie pokazywanych wyników.

Korki w Warszawie w Google Maps

[za: Google Blog]

Więcej o:
Komentarze (3)
Google chce ci pomóc uniknąć korków
Zaloguj się
 • Gość: TTT

  0

  Opcja dostepna przynajmniej od pol roku. Sie redaktorzy obudzili

 • squadack

  Oceniono 1 raz -1

  Artykuł sponsorowany.

  Lepiej zapytajcie sponsora, kiedy wreszcie na mapach Google pojawi się Autostradowa Obwodnica Wrocławia bo to już naprawdę wstyd, że jej nie ma. I niech nie kłamią, ze PPWK im nie dostarczyło, bo już od dawna wszyscy operatorzy korzystający z map PPWK mają AOW.

 • stary.gniewny

  Oceniono 4 razy -2

  Też unikam korków, wolę tańsze z zakrętkami

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX