Czy UKE rozwiąże problem ?białych plam"?

W 126 polskich gminach wciąż istnieją obszary, na których nie ma zasięgu żadnej sieci komórkowej. Urząd Komunikacji Elektronicznej w przyszłym tygodniu rozliczy operatorów z obiecanych inwestycji, które mają zniwelować problem.

Latem zeszłego roku polscy operatorzy telefonii komórkowej zobligowali się do rozpoczęcia inwestycji, które miałyby rozwiązać problem ?białych plam?, czyli obszarów, na których nie ma zasięgu żadnej sieci komórkowej.

Kwestia dotyczy 325 tys. ludzi ze 126 gmin, w tym o całkiem sporej populacji rzędu 10-15 tys. osób. np. Wólka Zychowa, Roztoka, Oleśno.

Operatorzy zgodzili rozbudować infrastrukturę telekomunikacyjną do połowy bieżącego roku w zamian za przesunięcie wprowadzanie niższych cen MTR (hurtowych stawek rozliczeniowych). Miałoby skłonić właścicieli sieci do obniżenia cen za połączenia w przyszłym roku.

Trudno wyobrazić sobie załatwianie codziennych spraw bez możliwości korzystania z komórki, prawda?

[ za telepolis.pl / PAP ]

Więcej o:
Komentarze (8)
Czy UKE rozwiąże problem ?białych plam"?
Zaloguj się
 • bravia40

  Oceniono 10 razy 8

  O czym my mówimy jeżeli pierd...na Era nie ma zasięgu prawie w centrum Warszawy. Spróbujcie pogadać na Boboli czy Wołoskiej w okolicach szpitala MSWiA.

 • lodzermensz1

  Oceniono 7 razy 3

  Prawda jest taka, ze operatorzy w ramach jakiś restrukturyzacji pogorszyli w ostatnich latach zasięg. W Orange trudności ze złapaniem sygnału bywają nawet w centrum Łodzi.

 • fragles102

  Oceniono 14 razy -2

  PLYJ ma zasięg a sieć tak przeciążona że zamuli nawet najlepsze chęci .PLAY DNO

 • bbb52

  Oceniono 14 razy -6

  oj tam trudno.
  Mieszkam blisko centrum Warszawy, niestety w całej okolicy zbyt mocny sygnał operatora jest zagłuszany przez wojsko. W efekcie - telefon pokazuje "kreski", ale pogadać nie sposób.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX