Ponowna premiera peceta Raspberry Pi opóźniona

Czekacie na Raspberry Pi, supertani i supermały komputer działający na Linuksie? W takim razie mamy dla Was złą wiadomość - jeszcze trochę na niego poczekacie.

Pecet zaliczył już co prawda debiut na rynku ostatniego dnia lutego, ale wszystkie 10 tysięcy sztuk, które były dostępne u dwóch brytyjskich pośredników (Premier Farnell i RS Components), zostały natychmiastowo wyprzedane. Producent zapowiedział, że dostarczy nową partię komputerów w marcu, ale nie udało się tego zrobić.

Powód obsuwy to brak znaku europejskiej zgodności (Conformité Européenne) na komputerze, który musi być umieszczony na większości produktów sprzedawanych w obrębie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Nie był on wymagany przy pierwotnej premierze, bo brytyjski Departament Biznesu, Innowacji i Umiejętności (BIS) dopiero teraz potwierdził konieczność umieszczenia oznaczenia na sprzęcie.

Miejmy nadzieję, że problem zostanie szybko rozwiązany i w ciągu najbliższych dni poznamy nową datę premiery komputera. I że liczba sztuk udostępnionych w drugim rzucie będzie znacznie większa niż za pierwszym razem.

[Za: Telegraph]

Więcej o:
Komentarze (23)
Ponowna premiera peceta Raspberry Pi opóźniona
Zaloguj się
 • abomingo1.1

  Oceniono 9 razy 9

  HHHHHMMMMMM !!!!! Coś mi się zdaje ,że po oznakowaniu już nie będzie taki tani ! ! !

 • szyderczy_szyderca

  Oceniono 4 razy 2

  "Powód obsuwy"? Może jeszcze redaktor o pseudonimie Adrian Palma nam tu pogrypsuje?

 • gogo2012

  Oceniono 8 razy 2

  no jak to?
  przecież chińczycy nie czekają na nic tylko klepią na tych swoich tandetach elektroniki użytkowej znaczek "CE" aż miło :D
  i z nikim tego nie konsultują :D
  poza tym niezła akcja, oni tam w tych swoich podrobionych chinach myślą że CE to skrót od:
  China Everlasting :D

 • p0szu

  Oceniono 1 raz 1

  Jak ktoś chce mieć pewność, że starczy dla niego Raspberry, można zapisywać się w kolejkę na stronie Farnell'a.

 • q-ku

  Oceniono 5 razy 1

  "obsuwy"?

 • the_milord

  0

  Japier..... co za debilny news.
  Jeszcze przed świętami fundacja zorganizowała laboratorium i przetestowała raspberry. Teraz można już sprzedawać, nie tylko w EU ale tez w US, Kanadzie itd.
  "Redachtor" z gazety jak zwykle 2 tygodnie do tylłu...

 • Gość: GK.

  0

  A ja szukam taniego programu do tworzenia animacji gif, uzywam obecnie wersji trial ktora kosztuje 29 dolarow, toz to ździerstwo programik wazy zaledwie 5MB :(. Może ktoś poleci jakiś tani, a najlepiej darmowy o!

 • xezaq

  0

  Tee, ałtor, ty wiesz co to "pecet"? Wiesz? To pogóglaj jeszcze trochę. Potem doczytaj czym jest i co ma w sobie RPi. A potem dopiero zabieraj się za pisanie artykułu. RPi nie ma w sobie nic z "peceta".

 • Gość: NEUTRINO

  0

  Nie wiem, co autor ma na myśli pisząc ten artykuł, ale o temacie najprawdopodobniej nie ma bladego (nawet nie zielonego) pojęcia. Bez certyfikatu CE (odporność na zakłócenia i nie generowanie zakłóceń - w skrócie), produkt nie może wejść do powszechnej sprzedaży w EU. Decyzja BIS nie ma tutaj nic do gadania. Mogą sobie sprzedać w swoim hrabstwie, ale nie w Europie.
  Trudno jest wysprzedać cała dostawę (zdaje się, że pierwsza dostawa coś około 2 tys. sztuk) nie mając prawa do ich sprzedaży - zarówno Fernell jak i RS. Proponuję dokładniej czytać oficjalne informacje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX