HTC rezygnuje z dodawania słuchawek Beats do smartfonów

Inwestycja 300 milionów dolarów i przejęcie Beats Electronics, a także zakrojona na szeroką skalę kampania reklamowa promująca wysokiej jakości słuchawki i wspierającą je technologię nie przyniosła oczekiwanego efektu. HTC nie będzie już dołączać do swoich smartfonów słuchawek Beats.
Słuchawki Beats nie dla HTC HTC rezygnuje z dodawania słuchawek Beats do smartfonów Inwestycja 300 milionów dol. i przejęcie Beats Electronics nie przyniosła oczekiwanego efektu. HTC nie będzie już dołączać do swoich smartfonów słuchawek Beats. Inwestycja 300 milionów dolarów i przejęcie Beats Electronics, a także zakrojona na szeroką skalę kampania reklamowa promująca wysokiej jakości słuchawki i wspierającą je technologię nie przyniosła oczekiwanego efektu. HTC nie będzie już dołączać do swoich smartfonów słuchawek Beats. Taka decyzja zapadła zaledwie kilka miesięcy po wprowadzeniu na rynek pierwszego smartfona ze słuchawkami Beats, HTC Sensation XE, we wrześniu 2011 roku. Potem pojawiły się jeszcze HTC Sensation XL oraz HTC Rezound - jak powiedział portalowi CNET szef amerykańskiego HTC, Martin Fichter, prawdopodobnie więcej smartfonów w zestawie z Beats nie będzie. Tajwański gigant doszedł do wniosku, że słuchawki nie są znaczącym czynnikiem w procesie kupowania smartfonów i że jeśli ktoś chce nabyć słuchawki Beats, to nabywa je osobno, bezpośrednio od ich producenta. Warto jednak zaznaczyć, że sama technologia Beats Audio dalej będzie implementowana w smartfonach HTC. Szkoda, bo słuchawki Beats w trzech smartfonach HTC sprawdzały się naprawdę świetnie.

Taka decyzja zapadła zaledwie kilka miesięcy po wprowadzeniu na rynek pierwszego smartfona ze słuchawkami Beats, HTC Sensation XE, we wrześniu 2011 roku. Potem pojawiły się jeszcze HTC Sensation XL oraz HTC Rezound - jak powiedział portalowi CNET szef amerykańskiego HTC, Martin Fichter, prawdopodobnie więcej smartfonów w zestawie z Beats nie będzie.

Tajwański gigant doszedł do wniosku, że słuchawki nie są znaczącym czynnikiem w procesie kupowania smartfonów i że jeśli ktoś chce nabyć słuchawki Beats, to nabywa je osobno, bezpośrednio od ich producenta. Warto jednak zaznaczyć, że sama technologia Beats Audio dalej będzie implementowana w smartfonach HTC.

Szkoda, bo słuchawki Beats w trzech smartfonach HTC sprawdzały się naprawdę świetnie. Może gdyby rzeczone smartfony kosztowały mniej (i co za tym idzie, sprzedałyby się lepiej), to nie musielibyśmy Wam podawać tej informacji?

[Za: Engadget]

Zdjęcie HTC Sensation XE czarny
HTC Sensation XE czarny
  • Rodzaj telefonu: Dotykowy
  • Aparat cyfrowy: 8 Mpx
  • System operacyjny: Android 2.3.4 Gingerbread
  • WiFi
1 opinia

Podstawowe informacje o HTC Sensation XE czarny

Przekątna ekranu 4,3 cala System operacyjny Android 2.3.4 Gingerbread

Parametry techniczne

Pamięć wbudowana 4 GB Pamięć RAM 768 MB
Procesor Qualcomm MSM8260 (Scorpion) Częstotliwość procesora 1,5 GHz
Rozdzielczość ekranu 540 x 960 Rodzaj akumulatora Li-Ion
Pojemność akumulatora 1730 mAh Czytnik kart pamięci Tak

Funkcje

Aparat cyfrowy 8 Mpx Dodatkowa kamera Tak

Komunikacja

WiFi Tak GPS Tak, A-GPS
Sieć GSM 850, 900, 1800, 1900 LTE Nie
WCDMA Tak

Parametry fizyczne

Wymiary 126,1 x 65,4 x 11,3 mm Waga 151 g
Więcej o: