Będzie Kinect na Windows Phone

Tak przynajmniej twierdzą plotkarze.
Będzie Kinect na Windows Phone Tak przynajmniej twierdzą plotkarze. Przyznajmy jednak, to by miało sens, a jednocześnie wyróżniało telefony działające pod kontrolą Windows Phone na tle urządzeń konkurencji. Jeśli wierzyć plotkom (oraz nie do końca trzeźwym przedstawicielom dużych firm), Microsoft szuka sposobu, by zintegrować kontroler Kinect ze smartfonami z Windows Phone. Tak przynajmniej twierdzi przedstawiciel serwisu VR-Zone, który plotkę tę miał potwierdzić w przynajmniej kilku źródłach. Kinect Natural User Interface ma się pojawić w Windows Phone 8 lub jednej z aktualizacji dla tego systemu operacyjnego. Ma to oczywiście pozwolić użytkownikom smartfonów kontrolować je za pomocą głosu lub gestów - bez konieczności dotykania ekranu. Podobno największą przeszkodą na drodze specjalistów z Microsoftu jest rozmiar samego Kinecta. Urządzenie posiada trzy wbudowane kamerki, w tym jedną pracującą w podczerwieni. Umieszczenie ich w smartfonach jest poważnym wyzwaniem i chwilowo uniemożliwiać ma zintegrowanie kontrolera z telefonem. Czy tę przeszkodę uda się pokonać w niedalekiej przyszłości? Tego oczywiście nie wiem. Sam pomysł brzmi jednak bardzo ciekawie.

Przyznajmy jednak, to by miało sens, a jednocześnie wyróżniało telefony działające pod kontrolą Windows Phone na tle urządzeń konkurencji. Jeśli wierzyć plotkarzom (oraz nie do końca trzeźwym przedstawicielom dużych firm), Microsoft szuka sposobu, by zintegrować kontroler Kinect ze smartfonami z Windows Phone.

Tak przynajmniej twierdzi przedstawiciel serwisu VR-Zone, który plotkę tę miał potwierdzić w  przynajmniej kilku źródłach. Kinect Natural User Interface ma się pojawić w Windows Phone 8 lub jednej z aktualizacji dla tego systemu operacyjnego. Ma to oczywiście pozwolić użytkownikom smartfonów kontrolować je za pomocą głosu lub gestów - bez konieczności dotykania ekranu.

Podobno największą przeszkodą na drodze specjalistów z Microsoftu jest rozmiar samego Kinecta. Urządzenie posiada trzy wbudowane kamerki, w tym jedną pracującą w podczerwieni. Umieszczenie ich w smartfonach jest poważnym wyzwaniem i chwilowo uniemożliwiać ma zintegrowanie kontrolera z telefonem. Czy tę przeszkodę uda się pokonać w niedalekiej przyszłości? Tego oczywiście nie wiem. Sam pomysł brzmi jednak bardzo ciekawie.

[za: VR-Zone]

Więcej o:
Komentarze (1)
Będzie Kinect na Windows Phone
Zaloguj się
  • go_bsh

    0

    to video kiedyś było oficjalnie dostępne na stronach MSu, więc czegoś tu nie rozumiem albo MS to rzeczywiście wydaje (lub przymierza się) albo to zwykła ćwierkająca (bo twitterowa) kaczka.

    "Ma to oczywiście pozwolić użytkownikom smartfonów kontrolować je za pomocą głosu lub gestów " Sterowanie głosem w WP7 było od początku (przytrzymać przycisk WIN), gesty to rzecz mocno dyskusyjna, ale są aplikacje korzystające z tego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX