Google się nie poddaje - zapowiada całkiem odmienioną wersję Google+

Serwis Google+ wciąż nie pokonał Facebooka. Zaskoczeni? Google chyba nie, ale nie ustaje w wysiłkach. Właśnie ogłosił, że jego serwis społecznościowy ulegnie sporej zmianie. Ma być prostszy, ładniejszy, bardziej intuicyjny. Tylko czy to wystarczy?
Będzie odmieniona wersja Google+ Google ogłosił, że jego serwis społecznościowy ulegnie sporej zmianie. Ma być prostszy, ładniejszy, bardziej intuicyjny Google+ zadebiutował pod koniec czerwca ubiegłego roku. W ciągu niecałego roku zdołał zdobyć - według zapewnień Google - 170 milionów użytkowników. Niemała to liczba, ale do zdetronizowania Facebooka jeszcze trochę brakuje. Google stara się więc jak najbardziej uatrakcyjnić swój serwis. Tym razem nie chodzi jednak o drobne poprawki. Zmieni się cały wygląd Google+. Nawigacja zostanie przesunięta z góry serwisu na lewą stronę. Menu można będzie dostosować do własnych oczekiwań, dowolnie upuszczając na nim wybrane aplikacje. Opcje, z których nie korzystamy, można będzie ukryć. Na prawą stronę trafi lista znajomych z czata, do której dodane zostaną wreszcie zdjęcia. Same zdjęcia natomiast mają być większe i prezentowane w bardziej atrakcyjnej formie. Google zapowiada, że podobnie rzecz będzie się miała z filmami z YouTube. Google Spotkania, czyli Hangouts, będą miały własny dom - odrębną zakładkę, gdzie znajdą się zaproszenia do rozmowy, zebrane wszystkie publiczne Spotkania i zmieniająca się lista popularnych Hangoutów. Zmiany mają nastąpić u wszystkich w ciągu kilku najbliższych dni. Nowy Google+ zapowiada się nieźle. Ciekawe tylko, czy nowy wygląd przyciągnie nowych, oddanych użytkowników.

Google+ zadebiutował pod koniec czerwca ubiegłego roku. W ciągu niecałego roku zdołał zdobyć - według zapewnień Google - 170 milionów użytkowników. Niemała to liczba, ale do zdetronizowania Facebooka jeszcze trochę brakuje.

Google stara się więc jak najbardziej uatrakcyjnić swój serwis. Tym razem nie chodzi jednak o drobne poprawki.Zmieni się cały wygląd Google+.

Nawigacja zostanie przesunięta z góry serwisu na lewą stronę. Menu można będzie dostosować do własnych oczekiwań, dowolnie upuszczając na nim wybrane aplikacje. Opcje, z których nie korzystamy można będzie ukryć. Na prawą stronę trafi lista znajomych z czata, do której dodane zostaną wreszcie zdjęcia.

Same zdjęcia natomiast mają być większe i prezentowane w bardziej atrakcyjnej formie. Google zapowiada, że podobnie rzecz będzie się miała z filmami z YouTube.

Google Spotkania, czyli Hangouts, będą miały własny dom - odrębną zakładkę, gdzie znajdą się zaproszenia do rozmowy, zebrane wszystkie publiczne Spotkania i zmieniająca się lista popularnych Hangoutów.

Zmiany mają nastąpić u wszystkich w ciągu kilku najbliższych dni. Nowy Google+ zapowiada się nieźle. Ciekawe tylko, czy nowy wygląd przyciągnie nowych, oddanych użytkowników.

Więcej o:
Komentarze (14)
Google się nie poddaje - zapowiada całkiem odmienioną wersję Google+
Zaloguj się
 • jacke32

  Oceniono 24 razy 12

  Google+ jest znacznie lepszy od Facebooka, ale niestety jest na nim mało moich znajomych, więc odwiedzam go znacznie częściej.

 • Gość: padii1

  Oceniono 6 razy 4

  wszystko pieknie ladnie ale profil na g+ ucieka teraz na lewo i to mocno daje po oczach duze biale puste pole

 • lucasiuss

  Oceniono 4 razy 2

  Google jeszcze nie raz nas zaskoczy:)

  android-polska.pl/nowosci/aplikacje/240-google-drive-wirtualny-dysk-z-5gb-pojemnoci.html

 • dolorata

  Oceniono 2 razy 0

  Nie wiem po co wam te portale społecznościowe, nie ma cie znajomych/ jesteście samotni? Kochacie się przez komputer?

 • fikimikitralalala

  Oceniono 2 razy 0

  O, Googlowi udało się w końcu wymyślić, że w dobie szerokich ekranów lepiej umieszczać nawigację z boku.

 • troll_fra_fjellet

  Oceniono 6 razy 0

  "Tym razem nie chodzi o drobne poprawki. Nawigacja zostanie przesunięta z góry na lewą stronę" - no tym mnie powalili

 • tetlian

  Oceniono 4 razy -2

  Nie przerzucę się na G+, bo nie chce mi się migrować kolejny raz do kolejnego serwisu. Poza tym przerzucenie całej historii mojej aktywności z FB do G+ to byłaby mordęga. Pozostanę zatem przy FB.

 • cest.l.a.vie

  Oceniono 11 razy -3

  Intuicyjny ale nadal do inwigilacji i odzierający z prywatności, więc bez zmian - straszny shit dla idiotów.

 • Gość: liz niemiecka dupe, jesli chcesz

  Oceniono 3 razy -3

  My w Filmowce na rezyserii uzywamy wszystkiego na raz, zeby sie tylko wypromowac. Niestety, Kac Wawa to dla nas wciaz marzenie scietej glowy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX