Kilka drobnych wycieków z Microsoftu - data premiery IE 10, pakietów biurowych i innych

Czasem warto wejść na Twittera. Zwłaszcza, kiedy Microsoft gubi plansze z prezentacji, na których określono plany wydawnicze firmy aż do roku 2014 włącznie.

Jak wynika ze "zgubionych" plansz, w połowie roku 2012 Microsoft opublikuje nowa wersję swojej flagowej przeglądarki internetowej - Internet Explorer 10. W tym samym okresie koncern udostępni wersję beta pakietu biurowego Office 15 wraz z Exchange, Visio, Project i SharePoint. Całość, w wersji finalnej, trafi na rynek dopiero na początku roku 2013.

Dane, de facto, nie zostały zgubione. Nie wypadły bowiem z przejeżdżającej ciężarówki. W rzeczywistości opublikowane zostały przez jednego z klientów Microsoftu, który korzysta z chmurowych usług firmy. Maarten Visser stwierdził, że ujawnił materiały na swoim profilu na Twitterze, ponieważ aby je uzyskać nie musiał się nawet logować do systemu. Uznał więc, że nie stanowią tajemnicy firmy.

Być może następnym razem Microsoft będzie lepiej strzegł swoich planów wydawniczych. Tymczasem, więcej materiałów z prezentacji znajduje się w serwisie Flickr. Oczywiście, w zasobach Marteena Vissera.

Więcej o:
Komentarze (8)
Kilka drobnych wycieków z Microsoftu - data premiery IE 10, pakietów biurowych i innych
Zaloguj się
 • Gość: gosciu

  Oceniono 10 razy 6

  i tak mogą go wyrzucić na zbity pysk, bo zamiast to udostępniać powinien powiadomić przełożonego, że coś takiego znalazł... to jest działanie na niekorzyść firmy...

 • Gość: derek

  Oceniono 3 razy 3

  Microsoft sam zrobił ten przeciek,zawsze to jakaś reklama,nie pozwala zapomnieć o ich produktach,w końcu pojawiły się artykuły o Microsoft.

 • gordon26

  Oceniono 3 razy 3

  może celowy zabieg marketingowy?

 • go_bsh

  Oceniono 1 raz 1

  jakby to była nowość, że co dwa-trzy lata wychodzi nowa wersja takiego czy innego softu jak Office, Sharepoint czy coś innego. Jakby wyciekły plany implementacji kolejnego XBOX na x86, tamtejsze rozwiązania technologiczne, bo mogą być interesujące, różnice pomiędzy Windows 8 na PC i na komórce to wtedy byłoby to interesujące. A tak pfff just another marketing junk...

 • java77

  Oceniono 6 razy 0

  explorer 10?ktos jeszcze uzywa tego zbieracza smieci internetowych??Nikt z moich znajomych od lat juz tego nie uzywa.

 • smok_wawerski

  Oceniono 8 razy -2

  Ta dogorywająca firma mało kogo już interesuje.
  Wciąż fascynuje mnie, jak użytkownicy WIN mogą żyć z tak potężnym kopem w d. jaki aplikują im systemy Microsoftu. Nie pojmuję tego sadomasochizmu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX