Boeing stworzy wyjątkowego smartfona z Androidem. Dla rządu i wojska

Nie będzie miał skrzydeł i nie znajdziesz go w sklepie.

Boeing, firma której raczej nie kojarzymy z elektroniką użytkową, stworzy swój pierwszy smartfon z Androidem. Nie będzie to jednak "zwykłe" urządzenie, które znajdziemy w sklepach. Sprzęt powstaje na zlecenie amerykańskiego rządu i będzie używany właśnie przez niego i przez wojskowych.

Urządzenie nie zostało jeszcze pokazane publicznie, ale wiadomo, że zadebiutuje w drugiej połowie roku kalendarzowego. Niewiele wiadomo na temat jego specyfikacji technicznej, choć prawdopodobnie będzie używało Androida 2.3 Gingerbread. Na pewno będzie także dobrze zabezpieczone - mówi się o silnej enkrypcji danych i zabezpieczeniach biometrycznych. Co ciekawe, smartfon ma mieć dostęp do Android Market i aplikacji udostępnianych w usłudze.

Koszt jednego urządzenia tego typu ma być mniejszy niż konkurencyjnych rozwiązań. Oznacza to, że jego cena powinna być mniejsza niż 20 tysięcy dolarów. Przedstawicielka firmy Boeing skomentowała informacje o smartfonie krótkim: "Tworzymy urządzenie mobilne, które zasługuje na zaufanie i będzie służyło amerykańskiemu rządowi oraz sektorowi obronnemu. Wymagają oni wyższego poziomu bezpieczeństwa od tego, który oferowany jest w rozwiązaniach komercyjnych dostępnych na rynku".

[za: Android Community]

Więcej o:
Komentarze (12)
Boeing stworzy wyjątkowego smartfona z Androidem. Dla rządu i wojska
Zaloguj się
 • Gość: Nick

  Oceniono 19 razy 15

  Co to jest "enkrypcja" danych? Czy to jakas buracka nowomowa majaca zastapic "szyfrowanie"?

 • Gość: dD

  Oceniono 6 razy 4

  Wyeksportowało się całą technologię do komunistycznych Chin, to teraz nie ma z czego bezpiecznie dzwonić... Ot, do czego prowadzi chciwość kapitalisty!

 • Gość: destockmania

  0

  Do not ever grimace, when you will be miserable, as you do not no who is responsible for dropping fond of any laugh. \[url=http://www.ruenike.com/sac-c-19.html/]destockmania[/url] <a href="http://www.ruenike.com/sac-c-19.html/" title="destockmania">destockmania</a>

 • Gość: gość

  0

  Przecież tam jest napisane baranie: Users probably won’t be able to peruse the Google Play Store.

  Więc skąd się wzięło w twoim pustym łbie: Co ciekawe, smartfon ma mieć dostęp do Android Market i aplikacji udostępnianych w usłudze.

  Przecież takie urządzenie z natury rzeczy nie może pozwalać użytkownikowi na instalowanie dowolnego oprogramowania - tak trudno to sobie wyobrazić?

  mówi się o silnej enkrypcji danych - po jakiemu, bo chyba nie po polsku?

 • way270

  0

  do autora tego tekstu - proponuje najpierw zapoznac sie z firma Boeing aby pozniej nie pisac bzdur typu - Boeing, firma której raczej nie kojarzymy z elektroniką użytkową. Boeing to w niecalych 50% samoloty, reszta to wlasnie weapon systems based on advanced electronics i sama elektornika. Po za tym co to jest za stwierdzenie elektornika uzytkowa ?

 • klint_lugg

  0

  Oznacza to, że jego cena powinna być mniejsza niż 20 tysięcy dolarów

 • Gość: Gość Darek

  Oceniono 1 raz -1

  Doskonały wybór. Tatuś gogle będzie (po rozszyfrowaniu) wiedział wszystko o żołnierzach i ich działaniach na froncie. Androidzik ma to do siebie że cały czas (niezależnie od użytkowników) wysyła różne dane do swojej siedziby.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX