Intel: cena ultrabooków w ciągu kilku miesięcy powinna spaść do 700 dolarów

Według Intela, w przeciągu najbliższych kilku miesięcy ceny ultrabooków powinny sięgnąć nawet 699 dolarów. Wraz z nową ceną na rynek ma wejść kilkadziesiąt nowych modeli supercienkich komputerów.

Kirk Skaugen, jeden z głównych managerów w Intelu powiedział magazynowi PC World, że spodziewa się, że jeszcze tego lata (2012 roku), w ramach akcji poprzedzającej rozpoczęcie roku szkolnego ultrabooki zejdą z ceny ponad 800 dolarów do poziomu poniżej 700. Różnica stu dolarów być może nie oszołamia, ale jeśli pomyśleć, że supercienkiego laptopa, spełniającego wymagania Intela, moglibyśmy kupić już za niewiele ponad 2 tysiące złotych netto historia zaczyna nabierać nieco kolorów.

Pytań jest jednak kilka: czy obniżka dotrze także do Polski, czy będzie chwilowa - znów windując ceny w październiku, czy też stała. Ale czemu zaraz obniżka?

Słowa Skaugana można przecież zrozumieć także nieco inaczej. Być może jeszcze tego lata zobaczymy na rynku nie tańsze ultra-laptopy, które obecnie dostępne są za ponad 3000 złotych, ale po prostu nowe, niżej wycenione modele ultrabooków. Niższy pułap cenowy można natomiast osiągnąć różnymi sposobami, nie tylko poświęcając marżę. Można, na przykład, zastosować także tańsze (nie mylić z wadliwymi) materiały - plastikowe obudowy, procesory Core i3 i dyski HDD. Czy jednak tańsze (ale nadal nie dostępne dla wszystkich) i słabsze ultrabooki zagwarantują Intelowi sukces?

Więcej o:
Komentarze (3)
Intel: cena ultrabooków w ciągu kilku miesięcy powinna spaść do 700 dolarów
Zaloguj się
 • assback

  0

  jeśli 12-13", z 4-6GB, SSD 128GB i czasie pracy na baterii minimum 5h solidnie wykonane kupie za <3000PLN to zmienię notka na coś świeższego. Przy aktualnych cenach czyli >4500PLN to jakieś nieporozumienie.
  Nadal sprzęt dla bogaczy, a nie dla ludu.

 • Gość: Gość Darek

  0

  Ultrabook konstrukcyjnie jest fajnym sprzęcikiem, ale Intel ewidentnie przegioł z cenami. Owszem ten wynalazek ma na składzie drogi dysk SSD itd, ale jednak w dalszym ciągu to coś jest za drogie. Brak popytu na ten sprzęt sprawia że ta firma zauważalnie obniża ceny i robi wszystko aby go sprzedać.

 • 31337b

  0

  Tłumaczę: Intel mówi, że wraz z upływem czasu cena sprzętu komputerowego o danych parametrach powinna spadać. Obserwowana będzie również tendencja do budowy lżejszych i cieńszych komputerów przenośnych. Odkrywcza jest też teza o tym że komputery tanie będą relatywnie niedrogie, ale znajdzie się zapewne również sprzęt jeszcze tańszy. I gorszy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX