Po 14 latach umiera król. Niech żyje król

Nokia przestanie być liderem rynku telefonów komórkowych?

Reuter przygotował ankietę dla analityków zajmujących się rynkiem telefonów komórkowych. Branżowi eksperci powiedzieli w niej, że przewidują, iż Nokia - po czternastu latach - przestanie być liderem tej branży. Zdaniem specjalistów, Finów przegoni koreański Samsung.

Druga z wymienionych firm w pierwszym kwartale tego roku miała sprzedać aż 88 milionów słuchawek. Nokia miała natomiast osiągnąć wynik o pięć milionów gorszy. Oczywiście nie są to oficjalne wyniki, a analitykom zdarza się mylić.

Gdyby jednak trafnie przewidzieli przyszłość, to byłby to poważny cios dla Nokii. Firma ta została liderem rynku telefonów komórkowych w roku 1998 i od tamtej pory nie zeszła z tronu. Czy rzeczywiście w końcu to się stanie? Wkrótce się tego dowiemy. Finom na pewno nie pomagają wpadki takie jak ta, która przydarzyła im się w chwilę po amerykańskiej premierze Lumii 900.

[za: TG Daily]

Więcej o:
Komentarze (4)
Po 14 latach umiera król. Niech żyje król
Zaloguj się
 • master4k

  Oceniono 10 razy 4

  Pomimo całego sentymentu do firmy nie mam zamiaru płakać po Nokii. Miałem przyjemność korzystać z wielu telefonów ich produkcji począwszy od 3210, aż po N900. Obecne kłopoty mają na własne życzenie, a rynek nie wybacza głupich decyzji.

 • papuzkapapuzka

  0

  Przyszłość gospodarcza to Azja, bo ma największy potencjał ekonomiczny.

  Królem elektroniki w Azji jest SAMSUNG, bo produkuje wszystko i relatywnie tanio.

  Nie mogło i nie może być inaczej, bo to jest korzystne dla globu.

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 8 razy 0

  Przeczytałem cały artykuł, z którego to przepisaliście i nie ma tam nawet słowa o jakiejkolwiek wpadce. Szkoda, że jedyne, co mogliście dodać od siebie to jedynie wyssane z palca brednie.

 • Gość: gość

  Oceniono 1 raz -1

  Nokia??? To oni jeszcze produkują telefony?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX