Jak bieliki w Internecie jaja wysiadują

Internet jest jednak wspaniałym narzędziem. Wystarczy połączyć się z siecią i wejść na stronę Lasów Państwowych aby zobaczyć jak najprawdziwszy bielik wysiaduje jaja.

Większość z nas bielika pewnie nie widziała nigdy poza obrębem zoo. Tym ciekawsza wydaje się obserwacja zwierzęcia na wolności. Całkiem spontanicznego i nieskrępowanego. A w zasadzie dwóch, bo wysiadywaniem zajmuje się zarówno bielik, jak i pani bielikowa.

Nowe pierzaste gwiazdy internetu wysiadują jaja na terenie Nadleśnictwa Kutno w województwie łódzkim. Kamerę założono przy współpracy z Komitetem Ochrony Orłów oraz firmą Orange, która udostępnia łącze.

O ile nic złego się nie stanie, pisklęta mają się wykluć między 25 kwietnia a 1 maja 2012 roku. Już teraz jednak orły obserwuje ponad tysiąc osób jednocześnie, a na Facebooku bieliki mają (na chwilę obecną) niemal 1700 wielbicieli. Ptaki można podejrzeć na stronie Lasów Państwowych .

Parkę amerykańskich bielików, które w kwietniu ubiegłego roku wysiadywały ostatnie jajo i dwójkę piskląt obejrzało już prawie 10 milionów internautów. Co więcej, kamera nadal działa i nadal każdą chwilę ich życia obserwuje kilkanaście tysięcy osób z całego świata. W tym roku, w gnieździe zobaczyć można kolejny przychówek , czyli kilka szaro-upierzonych, sporych już pisklaków.

Więcej o:
Komentarze (16)
Jak bieliki w Internecie jaja wysiadują
Zaloguj się
 • pstan

  Oceniono 8 razy 4

  Dziękujemy za sprostowanie. Faktycznie - bielik to nie orzeł. Już poprawiamy. Pozdrawiamy miłośników orłanów, jastrzębiowatych, szponiastych, neognatycznych, Neornithes, ptaków, kręgowców, strunowców, zwierząt oraz eukariontów!

 • jandalf

  Oceniono 11 razy 3

  Piękna informacja ale bielik to nie orzeł. Często mówi sie u nas "orzeł bielik", ale nie jest to poprawne.

 • bceuropa

  Oceniono 2 razy 2

  Świetna sprawa, że współczesne technologie znajdują tak miłe dla oka zastosowania :)
  Po całym tygodniu bardzo odprężający relaks :)

 • Gość: thusz

  Oceniono 2 razy 2

  wchodzę na stronę a tam ciemność - ktoś już ukradł kamerę?

 • Gość: basior

  Oceniono 4 razy 2

  Bielik to nie orzeł

 • Gość: Zigzaz

  Oceniono 4 razy 2

  Bielik to orłan.

 • bondzik9

  Oceniono 1 raz 1

  bielik to chyba jednak orzeł (przynajmniej wg dr Kruszewicza ) a słowo orłan to rusycyzm (o mój Boże chyba dyskusja nie zejdzie na temat krzywd wyrządzonych przez Rosjan Polakom)

 • dexterek011

  Oceniono 1 raz 1

  No i się zepsuło. Na wyborczej dali newsa o bielikach, ludzie zaczęli wchodzić i serwer wysiadł.

 • lodzermensz1

  Oceniono 1 raz 1

  Bielik nie orzeł, ale tyż pikny...
  Wspaniałe ptaszyska.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX