Eksperci: sprzedaż iPhone'a 4S będzie spadać, aż...

"iPhone 4S coraz gorzej się sprzedaje i tendencja ta się utrzyma... do momentu wprowadzenia na rynek modelu numer 5". Czy tym razem analityk będzie miał rację?

Analitycy uwielbiają twierdzić. Kłopot w tym, że ich analizy nie zawsze się sprawdzają. Zwłaszcza te, które dotyczą firmy Apple. Tym razem za niebezpieczny temat zabrał się Mike Walkley, analityk z banku inwestycyjnego Canaccord Genuity, twierdząc:

Nasze ostatnie badanie kanałów sprzedaży wskazuje na delikatne spowalniającą dynamikę sprzedaży iPhone 4S na rynkach rozwiniętych.

Walkley stwierdził, że popyt na iPhone 4S co prawda spada, ale za to zapotrzebowanie na wersję LTE jest olbrzymie. Dlatego też agencja przewiduje, że czwarty kwartał, tradycyjnie zorientowany wokół grudnia będzie dla Apple wyjątkowo udany. Wtedy, według agencji, pojawi się nowy iPhone.

Brian White z Topeka Capital Market uważa natomiast, że Apple zdecyduje się wprowadzić na rynek kolejną generację telefonów już w trzecim kwartale 2012 roku... czyli już całkiem niedługo.

Więcej o:
Komentarze (8)
Eksperci: sprzedaż iPhone'a 4S będzie spadać, aż...
Zaloguj się
 • plyn_lugola

  Oceniono 15 razy 15

  Ten analityk jest geniuszem. Sprzedaż urządzenia będzie spadać wraz z czasem jaki minął od jego wprowadzenia na rynek? I to przed wprowadzeniem nowego modelu? Wybitne. Epokowe. Że też nikt na to wcześniej nie wpadł!

  Uważam, że analityk powinien dostać jakąś nagrodę Nobla (może w kategorii literatura?).

 • Gość: oko

  Oceniono 4 razy 4

  Imc - autorze od 7 bolesci - spadek dynamiki sprzedazy polega na tym, ze:
  1 miesiac - 10szt sprzedanych w danym okresie
  2 miesiac - 20szt
  3 miesiac - 40szt
  4 miesiac - 45szt srzedanych - popyt nie maleje, ale dynamika spada!!

  ile cierpliwosci mozna miec do tych patalachow??

 • Gość: buczo

  Oceniono 2 razy 2

  No pewnie, a czego oczekiwał? Niedługo będzie model kolejny - więc wiele osób postanowiuło poczekać. Czy ten genialny analityk też z sukcesem przewidział spowolnienie sprzedaży iphone 3GS kiedy wiadomo było, że jest już troche na rynku i będzie model 4. No geniusz.

 • sram.zarem

  0

  KOlejny dowod na to , ze gazeta zatrudnia chochliki dziennikarskie zamiast dziennikarzy .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX