Nowy iPhone to nowa generacja wyświetlaczy?

Przyzwyczailiśmy się już, że plotki o nowych iPhone'ach słychać co jakiś czas, zmienia się tylko numer smartfona, na który aktualnie czekamy.
Nadchodzi nowa generacja wyświetlaczy? Innowacyjna technologia Apple ma łączyć piksele wyświetlaczy z digitalizerem Przyzwyczailiśmy się już, że plotki o nowych iPhone'ach słychać co jakiś czas, zmienia się tylko numer smartfona, na który aktualnie czekamy. Najświeższe doniesienia dotyczą wyświetlaczy - w nowych telefonach Apple miałby zadebiutować kolejny ich model. W założeniu pozwalałby na wykorzystanie cieńszych komponentów bez straty w jakości obrazu i responsywności. Pozwalałoby na to m.in. nowatorskie umieszczenie sensorów dotykowych wewnątrz wyświetlacza, a nie na wierzchu. Produkcją nowych wyświetlaczy (w drugim kwartale tego roku) ma zająć się Sharp i Toshiba Mobile Display. Ich premiera spodziewana jest w trzecim kwartale tego roku. Zaś już grudniu ma pojawić się kolejny, całkowicie od nowa zaprojektowany iPhone. Tak przynajmniej mówią plotki.

Tym razem plotka dotyczy wyświetlaczy - w nowych telefonach Apple miałby zadebiutować nowy ich model. W założeniu pozwalałby na wykorzystanie cieńszych komponentów bez straty na jakości obrazu i responsywności. Pozwalałoby na to m.in. nowatorskie umieszczenie sensorów dotykowych wewnątrz wyświetlacza, a nie na wierzchu, jak dotychczas.

Produkcją nowych wyświetlaczy miałyby się zajmować Sharp i Toshiba Mobile Display a rozpoczęłaby się w drugim kwartale tego roku. Premiery nowych wyświetlaczy można by się spodziewać w trzecim kwartale.

A już grudniu ma pojawić się kolejny, całkowicie od nowa zaprojektowany iPhone. Tak przynajmniej mówią plotki.

[BGR]

Zdjęcie Apple iPhone 5 64GB biały
Apple iPhone 5 64GB biały
  • Rodzaj telefonu: Dotykowy
  • Aparat cyfrowy: 8 Mpx
  • System operacyjny: iPhone OS
  • WiFi
1 opinia

Podstawowe informacje o Apple iPhone 5 64GB biały

Przekątna ekranu 4 cale System operacyjny iPhone OS

Parametry techniczne

Pamięć wbudowana 64 GB Pamięć RAM 1 GB
Procesor Apple A6 (Swift) Częstotliwość procesora 1 GHz
Rozdzielczość ekranu 640 x 1136 Rodzaj akumulatora Li-Poly
Pojemność akumulatora 1400 mAh Czytnik kart pamięci Nie

Funkcje

Aparat cyfrowy 8 Mpx Dodatkowa kamera 1,2 Mpx

Komunikacja

WiFi Tak GPS Tak, A-GPS + GLONASS
Sieć GSM 850, 900, 1800, 1900 LTE 850, 1800, 2100
WCDMA 850, 900, 1800, 1900, 2100

Parametry fizyczne

Wymiary 123,8 x 58,6 x 7,6 mm Waga 112 g