Ruszył Google Drive

Google właśnie udostępnił swój dysk sieciowy Google Drive. Możemy mieć dzięki niemu 5GB przestrzeni za darmo, jak również korzystać z niego i z poziomu komputera i urządzenia mobilnego.
Ruszył Google Drive Google udostępnił swój wirtualny dysk Google Drive. Google udostępnił swój dysk sieciowy Google Drive. Możemy mieć dzięki niemu 5 GB przestrzeni za darmo, jak również korzystać z niego i z poziomu komputera i urządzenia mobilnego. Wirtualny dysk Google Drive staje się jednostką nadrzędną dla aplikacji Google. Gdy zalogujemy się do niego za pośrednictwem konta Google, od razu znajdą się w nim wszystkie utworzone przez nas dotychczas dokumenty czy przesłane pliki. Tak jak do tej pory, można udostępniać innym utworzone przez siebie foldery i nadawać różne rodzaje uprawnień. Google udostępnił też aplikację Drive na komputery PC oraz Mac, oraz na urządzenia z Androidem. Aplikacja na iPhone'a oraz iPada ma pojawić się wkrótce. Jak działa Google Drive na komputerze? W folderze Moje Dokumenty pojawia się nowy folder - właśnie Gooogle Drive, a w nim dotychczas utworzone pliki. Jeśli teraz z poziomu przeglądarki utworzę nowy dokument, pojawi się on także na moim komputerze. Za darmo możemy korzystać z 5 GB pojemności dyskowej. Za opłatą 2,49 dol. miesięcznie (29,88 dol. w skali roku) przestrzeń tę można powiększyć do 25 GB, a za 4,99 dol. miesięcznie (59,88 dol. rocznie) do 100 GB. Google nie byłby sobą, gdyby dysk nie był przeszukiwalny. Ciekawy jest fakt, że zaledwie w poniedziałek Microsoft przedstawił własną, dotyczącą SkyDrive, łudząco podobną do propozycji Google. W nowym SkyDrive także znalazła się aplikacja na komputery oraz urządzenia mobilne czy możliwość zdalnego dostępu do komputera. Darmowa pojemność dysku Microsoftu wynosi 7 GB, ale istnieje możliwość powiększenia konta o 20, 50 i 100 GB za opłatą odpowiednio: 10, 25 i 50 dolarów na rok.

Wirtualny dysk Google Drive staje się jednostką nadrzędną dla aplikacji Google. Gdy zalogujemy się do niego za pośrednictwem konta Google, od razu znajdą się w nim wszystkie utworzone przez nas dotychczas dokumenty czy przesłane pliki. Tak jak do tej pory można udostępniać innym utworzone przez siebie foldery, nadawać różne rodzaje uprawnień (może edytować, może tylko oglądać).

Google udostępnił też aplikację Drive na komputery PC oraz Mac, oraz na urządzenia z Androidem. Aplikacja na iPhone'a oraz iPada ma pojawić się wkrótce. Jak działa Google Drive na komputerze? W folderze Moje Dokumenty pojawia się nowy folder - właśnie Gooogle Drive, a w nim dotychczas utworzone pliki. Jeśli teraz z poziomu przeglądarki utworzę nowy dokument, pojawi się on także na moim komputerze.

Za darmo możemy korzystać z 5GB pojemności dyskowej. Za opłatą 2,49$ miesięcznie (29,88$ w skali roku) przestrzeń tę można powiększyć do 25GB, a za 4,99$ miesięcznie (59,88$ rocznie) do 100GB.

Powiększanie Google Drive

Google nie byłby sobą, gdyby dysk nie był przeszukiwalny.

To całkiem niezła oferta.

Co ciekawe - zaledwie wczoraj Microsoft przedstawił własną, dotyczącą SkyDrive, łudząco podobną do propozycji Google. W nowym SkyDrive także znalazła się aplikacja na komputery oraz urządzenia mobilne czy możliwość zdalnego dostępu do komputera. Darmowa pojemność dysku Microsoftu wynosi 7GB, ale istnieje możliwość powiększenia konta o 20, 50 i 100 GB za opłatą odpowiednio 10, 25 i 50 dolarów na rok