Amerykańscy rodzice na potęgę kontrolują konta swoich dzieci na Facebooku [INFOGRAFIKA]

Według badań firmy AVG przeprowadzonych na 4400 rodzicach aż 60 procent z nich potajemnie loguje się na profile swoich dzieci na Facebooku.
Rodzice kontrolują Facebooka na potęgę Większość rodziców przyznaje się, że loguje się na konta swoich dzieci bez ich wiedzy Według badań firmy AVG, podobnie jak 66 proc. rodziców w Kanadzie i 51 proc. w Wielkiej Brytanii, aż 60 proc.- opiekunów w USA sprawdza profile swoich dzieci, logując się na Facebooka bez ich wiedzy. W jedenastu krajach (m.in. Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Czechach, Nowej Zelandii, Australii) do podobnego nadzoru przyznało się 44 proc. rodziców. Tego rodzaju praktyki częściej stosują matki (49 proc.) niż ojcowie (39 proc.). W ankiecie jako powód swych działań rodzice podawali najczęściej obawę o przyszłość swych pociech w związku z problemami w szkole oraz trudnościami ze znalezieniu pracy w przyszłości w konsekwencji wpisów (zadeklarowało to 40 proc. Amerykanów). Blisko połowa rodziców na całym świecie uważa, że szkoły nie uczą nastolatków, jak odpowiedzialnie używać internetu. 21 procent rodziców odkryło we wpisach swoich dzieci treści obraźliwe lub bardzo dosadne, "bez ogródek". Z badań AVG wynika również, że nastolatkowie starają się naśladować dorosłe zachowania - aż 92 proc. z nich założyła konta na portalach społecznościowych, widząc takie zachowanie u swoich rodziców. Co można uznać za zatrważające, 19 proc. dzieci w wieku od dwóch do pięciu lat wie, jak uruchomić grę na smartfonie, zawiązać sznurowadła potrafi jedynie 9 procent. Z przedstawionych przez AVG badań wynika, że dzisiejsi rodzice mają na sobie jeszcze jedną odpowiedzialność: nauczyć swoje dzieci prawidłowego poruszania się po sieci, która jest pełna niebezpieczeństw.

Podobnie jak 66 procent rodziców w Kanadzie i 51 procent w Wielkiej Brytanii aż 60 procent opiekunów w USA sprawdza profile swoich dzieci logując się do Facebooka bez ich wiedzy. W jedenastu krajach (m.in. Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Czechach, Nowej Zelandii, Australii) do podobnego nadzoru przyznało się 44 procent rodziców. Tego rodzaju praktyki częściej stosują matki (49 procent) niż ojcowie (39 procent).

W ankiecie jako powód swych działań rodzice podawali najczęściej obawę o przyszłość swych pociech w związku z problemami w szkole oraz trudnościami ze znalezieniu pracy w przyszłości w konsekwencji wpisów (zadeklarowało to 40 procent Amerykanów). Blisko połowa rodziców na całym świecie uważa, że szkoły nie uczą nastolatków jak odpowiedzialnie używać Internetu. 21 procent rodziców odkryło we wpisach swoich dzieci treści obraźliwe lub bardzo dosadne, "bez ogródek".

Z badań AVG wynika również, że nastolatkowie starają się naśladować dorosłe zachowania - aż 92 procent z nich założyła konta na portalach społecznościowych widząc takie zachowanie u swoich rodziców.

Co można uznać za zatrważające 19 procent dzieci w wieku od dwóch do pięciu lat wie jak uruchomić grę na smartfonie, zawiązać sznurowadła potrafi jedynie 9 procent.

Z przedstawionych przez AVG badań wynika, że dzisiejsi rodzice mają na sobie jeszcze jedną odpowiedzialność: nauczyć swoje dzieci prawidłowego poruszania się po Sieci, która jest pełna niebezpieczeństw.

Badania firmy AVG dotyczące zachowań nastolatków i ich rodziców w sieci

 

[ za venturebeat grafika za AVG ]