Samsung Galaxy S III rzeczywiście taki potężny?

Wyciekła specyfikacja sprzętowa urządzenia.
Galaxy S III będzie potężny? Wyciekła specyfikacja sprzętowa Samsunga Galaxy SIII. Tak to już jest z sekretami w branży technologicznej - bardzo często wyciekają. Nie inaczej jest w przypadku Samsunga Galaxy S III. Specyfikacja sprzętowa urządzenia pojawiła się w internecie na tydzień przed oficjalną, londyńską premierą smartfona. Grafiki przedstawiające testy urządzenia w aplikacji AnTuTu (benchmark) obiegają już internet. Co z nich wynika? Samsung Galaxy S III rzeczywiście będzie bardzo mocnym smartfonem. W jego obudowie znajdziemy czterordzeniowy procesor Exynos 4212 (taktowany zegarem 1,4 GHz) i 1 GB pamięci operacyjnej. Urządzenie posiada 4,7-calowy wyświetlacz (rozdzielczość 1280x720) oraz kamerkę 12Mpix (z tyłu obudowy) i 2Mpix (z przodu obudowy). Smartfon będzie działał pod kontrolą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Czy dane te są jednak prawdziwe? Można podejrzewać, że tak. Samsung zdążył już zresztą oficjalnie potwierdzić informacje dotyczące procesora Galaxy S III, o czym donosił serwis Techcrunch. O ile cała reszta okaże się prawdą, to "galaktyczny smartfon" stanie się nowym liderem prędkości, co wyraźnie pokazuje AnTuTu. Na oficjalne potwierdzenie tych danych poczekamy jednak do trzeciego czerwca. W tym dniu Samsung organizuje w Londynie konferencję, na której oficjalnie zaprezentowany zostanie model Galaxy S III.

Tak to już jest z sekretami w branży technologicznej - bardzo często wyciekają. Nie inaczej jest w przypadku Samsunga Galaxy S III. Specyfikacja sprzętowa urządzenia pojawiła się w sieci na tydzień przed oficjalną, londyńską premierą smartfona. Grafiki przedstawiające testy urządzenia w aplikacji AnTuTu (benchmark) obiegają już Internet. Co z nich wynika?

Samsung Galaxy S III rzeczywiście będzie bardzo mocnym smartfonem. W jego obudowie znajdziemy czterordzeniowy procesor Exynos 4212 (taktowany zegarem 1,4GHz) i 1GB pamięci operacyjnej. Urządzenie posiada 4,7-calowy wyświetlacz (rozdzielczość 1280x720) oraz kamerkę 12Mpix (z tyłu obudowy) i 2Mpix (z przodu obudowy). Smartfon działa pod kontrolą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich.

Czy dane te sa jednak prawdziwe? Można podejrzewać, że tak. Samsung zdążył już zresztą oficjalnie potwierdzić informacje dotyczące procesora Galaxy S III o czym donosił serwis Techcrunch. O ile cała reszta okaże się prawdą, to "galaktyczny smartfon" stanie się nowym liderem prędkości, co wyraźnie pokazuje AnTuTu.

Na oficjalne potwierdzenie tych danych poczekamy jednak do trzeciego maja. W tym dniu Samsung organizuje w Londynie konferencję, na której oficjalnie zaprezentowany zostanie Galaxy S III.

[za: Slashgear]

Samsung Galaxy S III - benchmark

 

Zdjęcie Samsung Galaxy S III GT-I9300 czarny
Samsung Galaxy S III GT-I9300 czarny
  • Rodzaj telefonu: Dotykowy
  • Aparat cyfrowy: 8 Mpx
  • System operacyjny: Android 4.0 Ice Cream Sandwich
  • WiFi

Podstawowe informacje o Samsung Galaxy S III GT-I9300 czarny

Przekątna ekranu 4,8 cala System operacyjny Android 4.0 Ice Cream Sandwich

Parametry techniczne

Pamięć wbudowana 16 GB Pamięć RAM 1 GB
Procesor Samsung Exynos 4412 (ARM Cortex-A9) Częstotliwość procesora 1,4 GHz
Rozdzielczość ekranu 720 x 1280 Rodzaj akumulatora Li-Ion
Pojemność akumulatora 2100 mAh Czytnik kart pamięci Tak

Funkcje

Aparat cyfrowy 8 Mpx Dodatkowa kamera 1,9 Mpx

Komunikacja

WiFi Tak GPS Tak, A-GPS + GLONASS
LTE Nie

Parametry fizyczne

Wymiary 136,6 x 70,6 x 8,6 mm Waga 133 g