W przeciągu czterech lat Apple stanie się normalną firmą... no chyba że pojawi się nowy Jobs

Odejście Jobsa nie daje spokoju analitykom. Oczekują, że wedle zasady zastępowania dobrego złym Tim Cook nie sprawdzi się na pozycji dyrektora wykonawczego, a Apple straci swój impet. Cztery lata daje firmie szef agencji Forrester Research.

Za cztery lata, według George'a Colony szefa Forrester Research Apple straci swój impet i stanie się "po prostu kolejna firmą technologiczną". Może do tego nie dojść jeśli na czele formy ponownie stanie charyzmatyczny przywódca. Taki Steve Jobs II.

Colony podzielił się ze światem swoim punktem widzenia na blogu The Counterintuitive CEO. Stwierdził, że być może Apple nadal sprzedaje swoje produkty w dziesiątkach milionów sztuk kwartalnie, a cena akcji - z wahaniami - ale utrzymuje się wciąż na wysokim poziomie, z firmy wyparowała atmosfera geniuszu. Jeśli nie powróci Apple zamieni się w Sony albo Polaroida, albo w Apple w okresie międzyjobsowym.

Posiłkując się Maxem Weberem Colony obliczył, że amerykański producent elektroniki wytraci impet w okresie do czterech lat. Na miejscu Cooka Colony widziałby któregoś z dwóch charyzmatycznych duchów w Apple - Jonathana Ive lub Scotta Forstalla.

Cztery lata?

Więcej o:
Komentarze (16)
W przeciągu czterech lat Apple stanie się normalną firmą... no chyba że pojawi się nowy Jobs
Zaloguj się
 • Gość: Gość

  Oceniono 16 razy 8

  Lubię sprzęt Apple ale za niektóre zablokowane funkcje w urządzeniach oraz za takie ceny należny im się zejście do poziomu firmy "normalnej"

 • lonelyboy1989

  Oceniono 15 razy 7

  Ci sami analitycy, którzy wieszczyli klęskę iPhone'a?

 • karo80.0

  Oceniono 11 razy 5

  Ci sami "analitycy", którzy po premierze pierwszego iPhone'a pięć lat temu przekonywali że po roku zniknie z rynku, bez szans w starciu z produktami Nokii i Motoroli...?

 • smokpz

  Oceniono 5 razy 5

  "Normalną" czyli korporacją, gdzie z innowacyjności pozostaną tylko "cele" wpisywane każdemu z pracowników co pół roku.

 • rabbinhood

  0

  ignoruję tę firmę, nie ma to dla mnie znaczenia.

 • warczyslaw

  0

  @gość

  A czego ty oczekujesz od forumowych ekspierdów?

 • black-emissary

  Oceniono 14 razy 0

  Główną "innowacją" obecnego Appla było stworzenie hipsterów, na jej zaniku świat może tylko zyskać.

 • smileordie

  Oceniono 6 razy 0

  A bzdura. Jobs zrobil swoje i firma ma sie dobrze, istnieje male prawdopodobienstwo, ze sie zepsuja, inaczej beda dalej sie rozrastac.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX