Włoska kolej jak Ferrari

We Włoszech ruszają nowe, prywatne linie kolejowe.

W sobotę na włoskich torach pojawiła się zupełnie nowa firma, linia kolejowa. NTV to skrót pochodzący od słów Nuovo Trasporto Viaggiatori. To pierwsza w Europie prywatna firma, która zaoferuje przejazdy pociągami wysokich prędkości. I to nie byle jakimi pociągami. Można w zasadzie powiedzieć, że o takich maszynach, w Polsce jeszcze długo będziemy zapewne marzyli.

Nowe pociągi powstają w firmie Alstom, są w stanie pomieścić 450 pasażerów na miejscach siedzących i poruszają się z maksymalną prędkością 300 kilometrów na godzinę. Mogłyby zresztą jeździć szybciej, ale nie pozwala na to włoskie prawo.

W każdym wagonie udostępniany będzie darmowy internet bezprzewodowy, a siedzenia obłożone będą najwyższej jakości skórą - tą samą, którą wykorzystuje się przy produkcji samochodów Ferrari i Maserati. Warto przy okazji wspomnieć, że jednym z założycieli NTV jest Luca Cordero di Montezemolo - prezes włoskiej stajni produkującej kultowe sportowe samochody.

Nuovo Trasporto Viaggiatori

Oprócz tego, NTV obiecuje, że oferować będzie pasażerom klimatyzację, posiłki najwyższej klasy, a nawet pokazy najnowszych filmów znanych z kin i dostęp do programów telewizyjnych w trakcie podróży. Wymagający pasażerowie mogą nawet zarezerwować bilet w strefie, w której znajdują się duże, rozkładane fotele, a używanie telefonów komórkowych jest zakazane. To wszystko ma być dostępne w niskich cenach. Przykładowa cena biletu z Rzymu do Mediolanu (w promocji) to zaledwie 30 euro.

Jest czego zazdrościć. Wygląda na to, że tak. Zachęcamy zresztą do rzucenia okiem na zdjęcia samych pociągów, ich wnętrza, a nawet odbycie wirtualnej wycieczki po pociągu.

[za: Wired]

Nuovo Trasporto Viaggiatori

Więcej o:
Komentarze (4)
Włoska kolej jak Ferrari
Zaloguj się
 • amrik

  Oceniono 18 razy 18

  Wyobrazacie sobie taki pociag po przejezdzie bydla kibolskiego np. z Warszawy do Lodzi?

 • abomingo1.1

  Oceniono 6 razy 6

  SZACUN WŁOSI ! Jeżeli chodzi o ..... a może lepiej nic nie pisać .........

 • amenominakanushi-pan-poczatku

  Oceniono 4 razy 2

  Doskonałe by wozić polskich kibiców na mecze.

 • sztucznamgla

  Oceniono 1 raz 1

  a kiedy u nas wreszcie pojawi sie prywatna konkurencja...?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX