Dwa "Wściekłe Ptaszki" rozpoczynają pracę na własny rachunek

Duet, który w znacznym stopniu przyczynił się do sukcesu "Wściekłych Ptaków" opuszcza swą macierzyńską firmę i zakłada własną - Boomlagoon.

Gra ?Angry Birds? okazała się światowym fenomenem i od 2009 napędza rynek. Z tej koniunktury chcą skorzystać stojący na sukcesem ?Ptaków? Antti Stén, tworzący infrastrukturę informatyczną i Tuomas Erikoinen - główny grafik. Opuszczają fińskie studio Rovio (które w miarę wzrostu popularności swego największego hitu rozrosło się z 12 pracowników do 300) i zakładają własne o nazwie Boomlagoon.

Jak donosi venturebeat.com duet Stén i Erikoinen myślał ?pójściu na swoje? od dawna (domena Boomlagoon.com została zarejestrowana w lutym tego roku), panowie zdają sobie sprawę, jakie wyzwanie przed nimi stoi:

?Nasze główne umiejętności to tworzenie gier, ale mieliśmy również możliwość zajmowania się takimi dziedzinami jak PR, branding, rekrutacja, negocjacje biznesowe, kierowanie zespołem, zarządzanie personelem? - powiedział Stén.

Boomlagoon, które będzie mieścić się w Helsinkach i wciąż szuka inwestora, skupi się na tworzeniu gier na ?każde urządzenie? - smartfony, tablety oraz strony internetowe. Do tworzenia gier twórcy będą używać HTML5.

?Jeśli właściwie rozegrasz karty możesz wygrać kolejne Angry Birds? - podsumował swe plany Stén.

Życzymy powodzenia, miejmy nadzieję, że o fińskim duecie zrobi się wkrótce głośno a my zyskamy nowe fascynujące gry. Choć sukces ?Wściekłych Ptaków? jest chyba nie do powtórzenia.

 

[ za venturebeat.com ]