Sześcioletni geniusz zawstydza programistów

To oczywiste, że dzieciaki coraz lepiej orientują się w świecie nowych technologii. Ale i wśród nich trafiają się jednostki wyjątkowe.

Sześcioletni Wasik Farhan-Roopkotha w wieku trzech lat nauczył się używać edytora tekstu Microsoft Word. Rok później korzystał już z emulatorów innych maszyn. Oczywiście jest też zainteresowany grami - szczególnie lub Call of Duty (bardzo nieodpowiednie dla dzieci w jego wieku) oraz Metal Gear Solid (również PEGI 18+). Sam instalował gry w wieku dwóch lat, a komputerami zainteresował się w wieku 7 miesięcy - dziś np. pisze już płynnie bezwzrokowo na klawiaturze. Jego marzeniem jest praca w wielkiej firmie zajmującej się komputerami. Na razie mieszka z rodzicami w Bangladeszu i pilnie uczy się angielskiego oraz zaczął pisać programy w języku C++, by móc zacząć międzynarodową karierę.

Chłopiec ma szansę zostać zdobywcą Rekordu Guinessa jako najmłodszy ekspert do spraw komputerów. Jednak nie zastąpi obecnego rekordzisty - nie ma bowiem kategorii "najmłodszy programista". Rodzice chłopca, wspierani przez Microsoft, spróbują przekonać autorów księgi rekordów, że trzeba taką kategorię dodać - i mały Wasik Farhan-Roopkotha byłby pierwszym do niej wpisem.

[BBC via Slashgear]

Więcej o:
Komentarze (24)
Sześcioletni geniusz zawstydza programistów
Zaloguj się
 • Gość: komputer

  Oceniono 17 razy 15

  Moja córka ma prawie 6 lat i komputer jest dla niej najmniej interesującą rzeczą na Świecie. Cieszy mnie to!

 • odbieracz

  Oceniono 19 razy 15

  niezły argument - dziecko grało w nieodpowiednie dla swego wieku gry co czyni go ekspertem. Ponadto zaczął pisać w c++... pisać co? 5-linijkowe kody z tutoriali w sieci czy system operacyjny? szkoda nawet komentować ten "artykuł".

 • freel4ncer

  Oceniono 14 razy 12

  A ja pisalem w Basicu w wieku 7 lat :P
  potem przyszla mama i wyrzucila mnie na "dwor" gdzie razem z kolegami budujac bazy na drzewach i jezdzac na rowerze po pobliskim lesie spedzalem jedne z najprzyjermniejszych chwil w zyciu :D

 • prawdziwy.acute

  Oceniono 17 razy 9

  No i czym niby zawstydza? Słaby tytuł i treść też. Myślę, że dobrze by było na końcu atrykułu zawsze podpisywać, że w tym przypadku opracowanie "popełnił" bądź przetłumaczył, nasz nowo przyjęty stażysta i tu imię i nazwisko delikwenta. Bo to doskonały pomysł Agory i GW, żeby dawać szansę stażystom, ale to wstyd potem jeśli artykuł nie jest podpisany, gdyż ludzie myślą, że pisał to "zawodowiec".

 • big.ot

  Oceniono 8 razy 6

  Nie bardzo wiem, czym może zawstydzić, biorąc pod uwagę, że programowanie to (na oko) 30% wiedzy (wzorce projektowe, dobre praktyki, używana platforma), 20% sumienności i dbałości o jakość kodu, 30% doświadczenia i 20% talentu.

 • Gość: wole babole

  Oceniono 7 razy 3

  C++ jest proste do pisania, ale nie do czytania!

 • jacke32

  Oceniono 1 raz 1

  Łał! Potrafi zainstalować program! I niby tym zawstydza programistów? Że potrafi czytać i podążać za intuicyjnym programem instalacyjnym?

 • Gość: noname

  0

  Wielkie mi halo, pewnie jest wiele dzieci które stworzyło swój pierwszy program w podobnym wieku.
  Ja mając 6 lat napisałem samodzielnie swój pierwszy program w języku Basic na Atarii 800XL (i to było w 1985r., kiedy komputery nie były tak popularne, oczywiście prędzej były inne programy mniej samodzielne typu Witaj Świecie, czy narysowaniu kropki, kreski itd ..). Program ten rysował siatkę na ekranie. Jakoś nie uważam tego za nie wiadomo jaki wyczyn. Po prostu im szybciej dziecko ma kontakt z jakąś rzeczą tym szybciej przyswaja jej obsługę. Podejrzewam że ktoś starszy z otoczenia dziecka z artykułu zna się trochę na programowaniu i po prostu nauczył podstaw dziecko ( w moim przypadku był to starszy parę lat brat + Bajtki i jedyna książka o Basic będąca w zestawie z komputerem).

 • Gość: kotwbutach

  0

  no niby czym tu się chwalić
  Mój syn w wieku 5,5 lat nauczył się sam!!! czytać dzięki komputerowi
  Pozwalaliśmy mu majstrować przy komputerze, a że interesowały go gry to zaczął podpytywać jak się pisze jakieś tam literki. Mógł sam wpisywać w wyszukiwarce np gry z batmanem itp.
  Teraz ma 6,5 lat i płynnie czyta na komputerze śmiga i instaluje i odinstalowywuje programy lepiej niż niejeden dorosły, choć mało mu pozwalam zabaw na kompie bo mamy ciepełko niech biega

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX