Sześcioletni geniusz zawstydza programistów

To oczywiste, że dzieciaki coraz lepiej orientują się w świecie nowych technologii. Ale i wśród nich trafiają się jednostki wyjątkowe.

Sześcioletni Wasik Farhan-Roopkotha w wieku trzech lat nauczył się używać edytora tekstu Microsoft Word. Rok później korzystał już z emulatorów innych maszyn. Oczywiście jest też zainteresowany grami - szczególnie lub Call of Duty (bardzo nieodpowiednie dla dzieci w jego wieku) oraz Metal Gear Solid (również PEGI 18+). Sam instalował gry w wieku dwóch lat, a komputerami zainteresował się w wieku 7 miesięcy - dziś np. pisze już płynnie bezwzrokowo na klawiaturze. Jego marzeniem jest praca w wielkiej firmie zajmującej się komputerami. Na razie mieszka z rodzicami w Bangladeszu i pilnie uczy się angielskiego oraz zaczął pisać programy w języku C++, by móc zacząć międzynarodową karierę.

Chłopiec ma szansę zostać zdobywcą Rekordu Guinessa jako najmłodszy ekspert do spraw komputerów. Jednak nie zastąpi obecnego rekordzisty - nie ma bowiem kategorii "najmłodszy programista". Rodzice chłopca, wspierani przez Microsoft, spróbują przekonać autorów księgi rekordów, że trzeba taką kategorię dodać - i mały Wasik Farhan-Roopkotha byłby pierwszym do niej wpisem.

[BBC via Slashgear]