Ulepszony iPad 2, czyli dłuższe życie baterii

Po premierze "nowego iPada" na rynku pojawił się jeszcze jeden nowy iPad. Mowa jednak nie o następcy iPada 2, lecz o jego odświeżonej wersji, którą Apple sprzedaje, trochę potajemnie, w Stanach Zjednoczonych.

Czym różni się nowy iPad 2 od poprzedniego iPada 2? Jedyną nowością jest technologia wykonania procesora - zamiast układu 45 nm, w tablecie Apple'a znajdziemy chip 32-nanometrowy. Dzięki temu zabiegowi wydłużył się czas pracy baterii. Jak wynika z testów przeprowadzonych przez portal AnandTech, podczas przeglądania Internetu w pełni naładowana bateria w nowym iPadzie 2 wytrzyma 11,7 godz., co stanowi rezultat o 1,6 godz. (16%) lepszy niż w przypadku standardowego iPada 2. Jeśli chodzi o oglądanie filmów i granie w wymagające technologicznie gry, zanotowano poprawę wynoszącą odpowiednio 18 i 29%.

Nowe modele iPada 2 nie zostały w żaden sposób oznakowane przez Apple i są ponoć sprzedawane w bardzo ograniczonej liczbie - jeśli więc chcielibyście nabyć jeden egzemplarz za Wielką Wodą, to musicie liczyć na łut szczęścia.