Lewitująca kula, która jest interfejsem użytkownika

Oryginalny pomysł pracowników MIT.

Korzystanie z nowych urządzeń za pomocą gestów jest jednym z najmodniejszych dodatków 2012 roku, a zarazem rodzaju mody, którą zapoczątkował kontroler Microsoftu - Kinect. Nie oparli się jej pracownicy MIT. Udało im się jednak zaprezentować rozwiązanie nietypowe i oryginalne.

ZeroN to prototypowe urządzenie, które umożliwia zawieszenie niewielkiej, metalowej kuli w powietrzu - polu elektromagnetycznym. Kulę można przemieszczać ręcznie, choć mogą to też robić specjalne oprogramowanie. Dzięki temu staje się sprytnym narzędziem wykorzystywanym przez inne aplikacje.

A co potrafi to narzędzie? Można je zamienić chociażby w kamerę poruszającą się w trójwymiarowej przestrzeni. Można wytyczyć drogę po, której będzie się poruszały, by symulować warunki oświetleniowe czy orbity planet. Słowa prawdopodobnie nie oddadzą niestety możliwości wynalazku, więc zachęcamy do zapoznania się z materiałem filmowym dołączonym do naszej wiadomości.

W przyszłości tego typu narzędzia mogą zresztą stać się elementami interfejsów użytkownika, który nareszcie będzie mógł poczuć przedmioty (ikony chociażby), z którym chce wejść w interakcję. Jinha Lee, szef zespołu, który stworzył ZeroN zapowiada, że już teraz rozpoczyna pracę nad ulepszoną wersją wynalazku. Ma on umożliwiać między innymi przemieszczanie kilku przedmiotów na raz. Oczywiście, póki co, w planach nie ma rozpoczęcia produkcji seryjnej wynalazku.

Więcej o:
Komentarze (2)
Lewitująca kula, która jest interfejsem użytkownika
Zaloguj się
 • apas13

  Oceniono 2 razy 2

  "Można wytyczyć drogę po, której będzie się poruszały (...)"

  Ja wiem, że jak redaktor gimnazjalista przygotowywał się do TESTU, to pani KAZAŁA zapamiętać, że PRZED KTÓRY, KTÓRA, KTÓRE zawsze piszemy przecinek. Problem polega na tym, że istnieje zdrowy rozsądek, który nakazuje napisać to zdanie w sposób następujący:
  "Można wytyczyć drogę, po której będzie się poruszały (...)"

 • pe1

  0

  Jakim polu ELEKTROMAGNETYCZNYM, do cholery????

  Co to za wierutne bzdury, przeciez pole elektromagnetyczne to pole zmienne, wiec nie jest w stanie utrzymywac zadnego obiektu, bo srednia sila oddzialywania wynosi ZERO. Jak juz to pole wylacznie MAGNETYCZNE !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX